Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту // Головна сторінка ЦБС // ЦПРБ ім. О.С. Пушкіна
     

 


 
 
 
 

Нові надходження

 

 


 
 
 
 

 

 


Пошук по сайту

 

 

       
 

Заходи

2016 рік

Грудень

(Тем.перегляд)

Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему. За даними ООН, поширення епідемії СНІДу у світі в цілому сповільнилися. Натомість в Україні серед країн Східної Європи і Центральної Азії ступінь поширеності ВІЛ/СНІД найвищий, серед дорослого населення він становить 1,1%. Щодня в Україні реєструється 48 випадків захворювання ВІЛ-інфекцією.

"...Рветься слово коротке луною

В запитаннях із тисячі бід:

Чом це сталося саме зі мною?!

Де він взявся, проклятий цей СНІД?!

В помилках тихо відчай конає,

Обриваючи мій родовід…

Ненароджений син не пізнає

Це жахіття під назвою СНІД..."

(Т.Чорновіл)

(Тем. полиця)

 

Рекс Тодгантер Стаут (1886 - 1975) — американський письменник, автор детективних романів, творець циклу романів про Ніро Вульфа.

Написанням романів Стаут займався впродовж усього свого життя, але не один з них не завойовував увагу величезної кількості читачів. Справжню письменницьку славу майстра детективного жанру приніс його роман "Фер-Де-Ланс", в якому вперше на світ з'явилися знамениті Вульф і Гудвін. Їм письменник присвятив 32 своїх романи і близько 40-ка повістей. Для детективів Рекса Стаута характерно, крім ретельно розробленої побутової сторони, відсутність скільки-небудь істотних «помилкових слідів». Переважна більшість романів Р. Стаута так чи інакше в основі кримінальної ситуації мають сімейні або любовні стосунки - аж до улюбленої теми детектива XIX ст. - таємниці незаконнонароджених дітей.

Під час Другої світової війни Рекс Стаут вів активну антинацистську діяльність, пропагував її по радіо, продовжував писати свої твори. Він назавжди увійшов в історію літератури, як один з найталановитіших творців детективного жанру.

"Розкриття злочинів - це не стільки наука, скільки мистецтво".

(Р. Стаут)

(Бесіда

Григір Михайлович Тютюнник (1931 - 1980) — український письменник-прозаїк.

 

 

Творча спадщина Григора Тютюнника налічує близько сорока новел, п’ять повістей, ряд нарисів, статей, спогадів («Три зозулі з поклоном», «Облога» тощо). За книги «Климко» (1976) і «Вогник далеко в степу» (1979) Григорові Тютюннику присуджено республіканську літературну премію ім. Лесі Українки 1980p.

Письменник завжди схилявся перед красою світу, прагнув до любові й гармонії у всьому: у взаєминах між людьми, у ставленні до роботи, до природи, а коли не знаходив цього, глибоко страждав і готовий був боротися проти людської байдужості, духовного убозтва. Це й ставало темою багатьох його творів. А свою провідну тему Григір Тютюнник чітко сформулював в одному із своїх інтерв’ю: „Найдорожчою темою, а отже й ідеалом для мене завжди були й залишаються доброта, самовідданість і милосердя людської душі в найрізноманітніших їх виявах”. Людей з такою душею письменник змалював чи не в кожному творі. Григір Тютюнник не шукав якихось виняткових історій, карколомних подій, незвичайних героїв. Проте в його творах поставали характери небуденні, а події — настільки драматичні, що залишали глибокий слід у серцях читачів.

"Життя справді складне, і єдиний у нього підручник – досвід".

"І захотілося раптом, щоб коли помру, крізь прах мого серця проріс дубовий корінь, а з нього вимахав могутній дуб і щоб гілля його пішло на кілки – бити тупих і немічних серцем людей".

(Г. Тютюнник)

(Бесіда)

Микола Кіндратович Вороний (1871 - 1938) — український письменник, («Євшан-зілля», «За Україну»), перекладач, поет, режисер, актор, громадсько-політичний діяч, театрознавець. Псевдоніми й криптоніми: Арлекін, Віщий Олег, Homo, Кіндратович, Микольчик, М.В., К-ич М, М-У-ко та інші.

Один із засновників УЦР. Один із засновників і режисерів Національного театру.

Жив в еміграції у Відні та Львові, працював у пресі. У 1920—1926 рр. – знову в еміграції. У 1926 р. повернувся в Україну, к 1930-х роках репресований, розстріляний.

Микола Вороний належить до плеяди найвідоміших українських майстрів слова початку 20-го століття. Його відносять до поетів-модерністів, тобто тих творців, які по-новітньому, більш сучасно, аніж їхні попередники, висловили високі людські почуття у цілком нових віршованих формах. Він працював бібліотекарем і коректором Наукового товариства імені Шевченка, режисером українського театру товариства "Руська бесіда", у редакції журналу "Життє і слово". Тяжіння до модернізму не перешкоджало Вороному писати твори, пройняті щирою любов'ю до народу, шаною до його кращих синів. Смертельний вирок не зламав патріотизму поета, вірші якого досі знаходять відгук у наших серцях.

"Краще в ріднім краї милім

Полягти кістьми, сконати,

Ніж в землі чужій, ворожій

В славі й шані пробувати!"

(Микола Вороний)

(Тем. полиця) 

Микола Олексійович Некрасов (1821—1878) — російський поет.

Творчість цього російського поета нікого не залишає байдужим, завжди хвилює. Непідробний інтерес у всіх шанувальників творчості великого поета викликають ліричні вірші Некрасова, написані із щирим почуттям. Ці вірші, нарівні зі знаменитими поемами, надовго забезпечили автору першорядне місце в російській літературі.

М. О. Некрасов є великим російським поетом, ім'я якого золотими літерами вписано в російську і світову літературу. Спадкоємець Пушкіна і Лермонтова, він зблизив поезію з життям народу. Він писав у 40-ті роки 19 ст., в ту важку пору, коли кріпосне право стало нестерпним для російського народу. Некрасов був поетом-реалістом, він був першим, хто з такою прямотою і різкістю розкрив перед читачами картини з життя народу, зобразивши село з його убогістю і сумом. Поет відгукнувся на страждання простої людини. Вірші Некрасова мали великий успіх, всі відчували, що, з'явився поет, якого ще не було в Росії. У своїх віршах він звинуватив самодержавство і висловив свою любов до народу, віру в прекрасне майбутнє своєї країни.

Найбільш відомі твори Некрасова: "Мороз, Красный нос", "Крестьянские дети", "Кому на Руси жить хорошо", "Русские женщины", "Несчастные" та ін.

"Воля и труд человека

Дивные дивы творят!"

(Микола Некрасов)

(Тем. полиця) 

Гюстав Флобер (1821—1880) — французький письменник. Автор романів «Мадам Боварі» та «Саламбо», роману «Виховання почуттів», символічної драми «Спокуса святого Антонія», повісті «Проста душа» та незакінченого роману «Бувар і Пекюше».

Флобер вплинув на літературу, привівши за собою до неї низку талановитих авторів, одним з яких був Гі де Мопассан.

Література була винятковим інтересом Флобера; все інше, всякі громадські та політичні інтереси він зневажав і таврував буржуазністю, що для нього було синонімом дурниці. Життя цікавило його лише як матеріал для літератури, як поле для спостережень; література мала для нього самодостатнє значення, крім проповіді будь-яких ідей і з'ясування сенсу життя. Його світогляд зводиться до викриття тупості ненависних йому буржуа, без вказівки позитивного ідеалу. Флобер - реаліст за своєю природженою геніальною спостережливістю, за вмінням докопуватися до самих прихованих психологічних мотивів у вчинках людей; сила його реалістичного таланту посилюється його глибоким песимізмом, що доходить до мізантропії і до дивного, хворобливого потягу до споглядання тяжких, потворних видовищ. Саме тому, що його дратувала і обурювала тупість людей, він постійно шукав її проявів, ретельно запам'ятовував свої спостереження і з особливою насолодою відтворював "гангрену життя" в своїх романах.

"Надзвичайні відчуття породжують високі творіння."

(Гюстав Флобер)

(Бесіда) 

Юрій Володимирович Нікулін (1921—1997) — російський артист цирку, кіно.

 

З 1950 виступав у знаменитому клоунському дуеті з М. І. Шуйдіним.

Глядачі назавжди його полюбили за вміння смішити. Саме ця риса акторських здібностей артиста цирку Юрія Нікуліна проклала йому дорогу в кіно, а згодом призвела до появи дивовижного комічного тріо акторів - Віцина, Моргунова й Нікуліна. Стрічки «Цілком серйозно», «Операція «И»», «Кавказька полонянка» принесли йому любов глядачів та широку популярність. Створені ним ролі настільки значущі для суспільства, що глядач уже настроюється на сміх, коли лиш бачить у титрах прізвище Нікуліна. Нікулін зіграв у кіно близько 30-ти ролей. Популярними були і характерні ролі («Коли дерева були великими», «До мене, Мухтар», «Вони воювали за Батьківщину» та ін.)

"Я буду щасливим, якщо про мене скажуть: він був доброю людиною".

(Юрій Нікулін)

(Тем. перегляд) 

День святого Миколая (також Свято святого Миколая, у народі — День Миколи, Зимовий Миколай) — це день святкування та вшанування пам'яті Святого Миколая у католиків та православних.

Ті церкви, які дотримуються юліанського календаря, відзначають свято 19 грудня за новим стилем (у 20-21 століттях), а ті, що дотримуються григоріанського календаря — 6 грудня. В Україні, за традицією, в цей день батьки вночі кладуть дітям подарунки під подушки, зберігаючи у таємниці свою причетність до подарунків, для того, щоб діти вірили в чудо, звершуване святим Миколаєм і вчилися милосердя в святого. В пам'ять про милосердя святого Миколая, в цей день відзначається Міжнародний день допомоги бідним.

(Тем. полиця) 

Джеймс Гедлі Чейз (справжнє ім'я — Рене Брабазон Реймонд) — (1906-1985) - британський письменник - автор багатьох психологічних детективів, які були екранізовані («Немає орхідей для місс Блендіш», «Справа про наїзд» тощо).

 

Дія багатьох романів Чейза відбувається в Америці, хоча письменник ніколи в ній не бував. Ретельно вивчивши американський сленг за словниками, життя — за довідниками, Чейз фактично скопіював схему американського детектива, іноді опускаючись до прямого плагіату. За це він одного разу був притягнутий до суду відомим Реймондом Чандлером і був визнаний винним.

Детективні твори талановитого письменника Джеймса Хедлі Чейза в Західній Європі називають "жорсткими", "поліцейськими романами" а в США, де вони дуже популярні і широко видаються, називають звично "крутими романами".

   "Крутий роман" в американському стилі відрізняється підвищеним динамізмом, насиченістю запаморочливих, вкрай небезпечних сутичок, переслідувань, пригод, численними сценами бійок, погонь, стрілянини, вбивств. Все це є в захоплюючих романах популярного Хедлі Чейза Джеймса. За це і любить його багатомільйонна аудиторія читачів дуже багатьох країн.

"Світом правлять жінки і гроші."

(Д.Г.Чейз)

(Кн. вист.) 

28 грудня світ відзначає Міжнародний день кіно.

 

Саме в цей день у 1895 році в паризькому кафе на Бульварі капуцинів брати Луї та Огюст Люм’єр (що раніше одержали патент на винайдений ними апарат «Сінематограф») влаштували перший публічний платний кіносеанс. Того дня було продано лише 35 квитків, вартістю один франк. Був показаний ряд знятих ними короткометражок, відкривала показ 46–секундна короткометражка «Вихід робітників з фабрики Люм’єр». З того часу кінематограф пройшов великий шлях в розвитку і зазнав масштабні зміни: від німого кіно до звукового, від чорно-білого до кольорового, від плівкового до цифрового. І, як відомо, фільми бувають різних жанрів: наукові, документальні, публіцистичні, художні. А по всьому світу сьогодні проводиться багато різних кінофестивалів: «Оскар», «Золота пальмова гілка» в Каннах, Венеціанський міжнародний кінофестиваль, «Берлінале», фестиваль імені братів Люм'єр та інші.

"У кіно - дві функції: відображати навколишню дійсність і створювати нову".

(Зігфрід Кракауер)


 

 

 
       
 
   

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 

 

 

return_links(); ?>