Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту // Головна сторінка ЦБС // ЦПРБ ім. О.С. Пушкіна
     

 


 
 
 
 

Нові надходження

 

 


 
 
 
 

 

 


Пошук по сайту

 

 

       
 

Заходи

2016 рік

Вересень

(Кн. виставка)

1 вересня - День знань - це свято, з якого щороку учні і студенти, вчителі і викладачі починають новий рік навчання.

У цей урочистий день перші особи країни вітають усіх причетних до свята людей, а в школах завжди проходять святкові лінійки та концерти, які присвячені початку нового навчального року. Учні вітають своїх вчителів квітами та добрими словами вдячності за нелегку вчительську працю. Вчителі ж, у свою чергу, бажають своїм підопічним успіхів в нових знаннях і завзятості в навчанні. Особлива увага на святі в школах приділяється першокласникам і випускникам. Саме цього дня найменші школярі вперше йдуть в учбовий клас, знайомляться з першою вчителькою, складають своє уявлення про школу, а найдоросліші вихованці готуються до останнього, нелегкого року навчання, який передує новому, дорослому життю. У вищих і середніх учбових закладах лінійки не проводяться, проте, проходять урочисті збори для студентів перших курсів.

"Вчися, бо в мінливості життя тільки знання завжди залишаться з тобою."

(Абу Муін Насир Хосров)

"Навчати народ - значить робити його краще; просвіщати народ - значить підвищувати його моральність; робити його грамотним - значить цивілізувати його."

(В. Гюго)

 

(Бесіда)

Сергій Донатович Довлатов (за паспортом Сергій Довлатов-Мечик ) ( 1941 - 1990) — російський письменник та журналіст єврейсько-вірменського походження.

У 1978 році через переслідування влади Довлатов емігрував з СРСР, оселився в Нью-Йорку, де став головним редактором щотижневої газети «Новий американець». Найбільш відомими прижиттєвими творами Довлатова є: "Невидима книга", "Зона: Записки наглядача", "Наші", "Чемодан" і ін. Дивно позитивна і одночасно пронизливо-сумна проза Довлатова давно стала класикою і, як майже всяка класика, «розібрана на прислів'я і приказки». За дванадцять років життя в еміграції він видав в загальній складності дванадцять книг, що вийшли в США і Європі. Художня думка Сергія Донатовича проста й благородна: розповісти, як дивно живуть люди — то сумно сміючись, то смішно сумуючи. У його книгах немає праведників, тому що немає в них і лиходіїв. Письменник знає: і рай, і пекло — всередині нас самих.

«Єдина чесна дорога - це шлях помилок, розчарувань і надій. Життя - є виявлення власним досвідом кордонів добра і зла ... Інших шляхів не існує ... »

(С.Довлатов)

 

(Кн. виставка)

День фізичної культури і спорту.

Відзначається щорічно у другу суботу вересня.

Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи фізкультурних і спортивних організацій та об'єднань громадян…» згідно з Указом Президента України «Про День фізкультури і спорту» від 29 червня 1994 року. Європейські види спорту, такі як футбол і боротьба почали поширюватися в Україні з кінця XIX ст. Всій Європі було відоме ім’я українського борця греко-римського стилю Івана Піддубного. Багато перемог здобули українські спортсмени, виступаючи в різних видах спорту у складі збірних команд СРСР. Легендами українського спорту є стрибун Сергій Бубка (35 світових рекордів), футболісти Олег Блохін та Ігор Бєланов, відзначені "золотим м’ячем" як найкращі футболісти Європи. Визнана в світі і українська школа художньої гімнастики. Зірками цього виду спорту свого часу були Ірина Дерюгіна і Лариса Латиніна, яка завоювала 18 олімпійських медалей (9 золотих, 5 срібних та 4 бронзові) - це найбільше досягнення в історії олімпіад. Всього українськими спортсменами було завойовано більше чотирьохсот олімпійських медалей. Сьогодні на спортивному небосхилі України сяють нові зірки. Боксерів Володимира і Віталія Кличків, плавчиху Яну Клочкову, гімнастику Ганну Безсонову, легкоатлетку Жанну Пінтусевич, тенісиста Андрія Медведєва, футболіста Андрія Шевченка та багатьох інших знають далеко за межами України.

"Рятівною силою в нашому світі є спорт - над ним як і раніше розвівається прапор оптимізму, тут дотримують правила і поважають супротивника незалежно від того, на чиїй стороні перемога."

(Д. Голсуорсі)

 "Фізичні вправи можуть замінити безліч ліків, але жодні ліки в світі не можуть замінити фізичні вправи."

(А. Моссо)

 

 

(Тем.перегляд)

День українського кіно — професійне свято працівників кінематографії України. Відзначається щорічно у другу суботу вересня.

Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників кінематографії України…» згідно з Указом Президента України «Про День українського кіно» від 12 січня 1996 року. Перша українська кінозйомка відбулася у вересні 1896 року в Харкові, де фотограф Альфред Федецький зняв кілька хронікальних сюжетів. А вже в грудні Федецький влаштував перший український кіносеанс у Харківському оперному театрі. З дореволюційним кіно в Україні пов'язана творчість багатьох популярних акторів. Королевою екрану тих часів була Віра Холодна, яка народилася в Полтаві і багато знімалася в Одесі. В 1922 році було засновано Всеукраїнське фотокіноуправління, якому вдалося реконструювати одеське і ялтинське підприємства, а в 1928 році ввести в дію Київську кінофабрику (майбутню Київську кіностудію ім. О. Довженка). У 1930 р. в Україні з'являється перший звуковий фільм - документальна стрічка Д. Вертова «Симфонія Донбасу». Українські художники протягом минулого століття створили власну яскраву кіношколу, яка гідно збагатила світове кіно. У пам'яті назавжди залишаться імена Олександра Довженка та Івана Кавалерідзе, Марка Донського, Сергія Параджанова, Леоніда Бикова, Леоніда Осики, Івана Миколайчука та багатьох їхніх талановитих творчих послідовників. Протягом останніх років в український кінематограф прийшло нове покоління кіномитців.

"Кіномистецтво належить передусім дневі нинішньому, спрямованому в майбутнє."

(О. Довженко)

 

(Бесіда) 

Роальд Дал (1916 - 1990) — валійський письменник, автор романів, казок і новел, написаних як для дорослих, так і для дітей. Лауреат чисельних премій, військовий герой.

Його найвідомішими творами є: «Чарлі і шоколадна фабрика», «Джеймс і гігантський персик», «Матильда», «Відьми», «Докори» та «ВДВ (Великий Дружній Велетень)». За сюжетами його книжок знято культові кінофільми Willy Wonka & the Chocolate Factory у 1971 (рімейк «Чарлі і шоколадна фабрика» у 2005), та анімаційний «Незрівнянний містер Фокс», «Ґремліни», та ще декілька.

"Просто читай, і нехай слова пестять твій слух, немов музика."

(Р.Дал)

(Бесіда) 

Бернар Вербер (народ. 1961 року) - сучасний французький письменник.

Культовий французький письменник і філософ Бернар Вербер - один з найзагадковіших письменників сучасності. Його книги розходяться багатомільйонними тиражами і перекладені більш ніж на 30 мов світу. Маса літературних премій, безліч фанатів у всьому світі. Книги Вербера не потребують ярликів. Бернар Вербер давно вже став орієнтиром для модної і актуальної літератури.

Перший роман автора, "Мурашки", вийшов в 1991 році і з того часу його книги незмінно займають верхні рядки в списках кращих і найпопулярніших літературних творів. Його незвичайні погляди на світ знайшли відгук у серцях мільйонів читачів. Завдяки легкості стилю, твори Вербера читаються на одному диханні, але потім ти знову і знову подумки повертаєшся до них. Здається, що ця людина знає абсолютно все. І не лише про навколишній світ, а й про твою душу.

Романи Вербера поєднують в собі містицизм, фантастику і філософію. На думку багатьох критиків, його ім'я вже зараз можна поставити в один ряд з великими письменниками 20 століття, такими, як Азімов, Хакслі і Лавкрафт.

"Треба більше читати. Люди діляться на дві категорії: ті, хто читає книги, і ті, хто слухає тих, хто читає книги. Повір, до перших належати краще "

(Б.Вербер)

(Тем. полиця) 

Герберт Джордж Уеллс, також Веллс (1866 - 1946) — англійський письменник, відоміший як письменник-фантаст, хоча має значний доробок праць історичних, на політичну тематику, а також кілька сучасних романів. (Близько 40 романів, більше десятка полемічних та філософських творів, дві всесвітні історії, понад 30 томів суспільно-політичних праць.)

Діапазон творчих зацікавлень Джорджа Герберта Уеллса і досі вражає своєю широтою. 1893-го року випускник Кінгз-коледжу Лондонського університету почав професійно займатися журналістикою. А через два роки з'явився його перший художній твір - "Машина часу". Уже перші романи Уеллса забезпечили йому славу видатного експериментатора в жанрі наукової фантастики. Втім, найважливішим своїм досягненням письменник вважав не фантастичні романи, а монографію "Праця, багатство і щастя людства", у якій виклав власну теорію розвитку суспільства.

"Там, де немає змін і немає потреби у змінах, розум гине."

(Г. Уеллс)

 

(Тем. перегляд) 

День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя.

6200 партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, завдавали відчутних втрат гітлерівським військам на окупованій території, сприяючи просуванню частин і з’єднань Радянської Армії на захід. За мужність і героїзм, виявлені в боротьбі з ворогом, 200 тисяч партизанів і підпільників нагороджено орденами і медалями, 223 з них визнані гідними звання Героя Радянського Союзу.

 

(Бесіда) 

Френсіс Скотт (Кі) Фіцджеральд (1896 - 1940) — американський письменник, автор багатьох романів та оповідань про покоління «епохи джазу», яскравий представник так званого «втраченого покоління».

Цей американський письменник мав дивовижний погляд на речі і романтичне сприйняття світу. Френсіс Фіцджеральд у 20-ті роки 20-го століття був одним із високооплачуваних авторів відомих журналів. Але найбільшу славу він здобув як автор романів про життя Америки. Найвідоміший з них - «Великий Гетсбі». Працюючи в 30-ті роки сценаристом Голівуда, Фіцджеральд пише роман про життя цієї кінофабрики - «Останній магнат», головний герой якого є прообразом відомого режисера Ірвінга Талберга. Фіцджеральд мав досить романтичне ставлення до життя і захопленим поглядом на речі. При цьому письменник намагався взяти від життя все і спробувати якомога більше.

"Вміти писати - те саме, що вміти плавати під водою не задихаючись."

(Ф. Фіцджеральд)

 

(Бесіда) 

Семен Володимирович Скляренко (1901 - 1962) — український письменник, автор історичних романів та белетрист.

У прозі Скляренко активно виступав з 1930 року, видавши понад 60 книг оповідань, нарисів, повістей і романів. Визначним досягненням історичної романістики 1950—60-х років стали твори С. Скляренка «Святослав» (1959) і «Володимир» (1962). Скляренку не судилось завершити трилогію з історії Київської Русі — написати роман про Ярослава Мудрого: 1962 року талановитого романіста не стало.

"Чим далі дороге минуле відходить від нас, тим дорожче про нього згадка."

(С.Скляренко)

 

(Біб. огляд) 

Михайло Сергійович Грушевський (1866-1934) – український історик, громадський та політичний діяч. Голова Центральної Ради Української Народної Республіки (1917–1918). Член Історичного товариства імені Нестора-Літописця, дійсний член Чеської АН (1914), почесний член Київського товариства старожитностей і мистецтв (1917), член-кореспондент ВУАН (1923) та АН СРСР (1929), багаторічний голова Наукового Товариства ім. Шевченка у Львові (1897–1913), завідувач кафедри історії Львівського університету (1894–1914), автор понад 2000 наукових праць.

Після 1917-го року Центральна Рада на чолі з Грушевським, враховуючи зміну політичної ситуації, від вимог автономії перейшла до проголошення незалежної України. У 1918-му році його обрали президентом Української Народної Республіки. Але після приходу до влади гетьмана Павла Скоропадського, Михайло Сергійович відійшов від політичної діяльності, присвятивши життя науці. Серед його наукових праць - «Історія України-Руси», «Історія української літератури», «Нарис з історії українського народу».

"Україна не тільки для українців, а для всіх, хто живе на Україні, а живучи, любить її."

(М. Грушевський)

 

(Кн. виставка)

Всеукраїнський день бібліотек відзначається в Україні щорічно 30 вересня.

Бібліотеки - один з інструментів нашої цивілізації, який вже багато століть доводить свою ефективність в процесах збереження, накопичення і передачі людських пізнань. На сьогоднішній день в Україні функціонують близько 40 тисяч великих і малих бібліотек. Однією з провідних вважається Національна бібліотека Академії наук України імені Вернадського, Державна історична бібліотека, Державна бібліотека України для дітей, Національна парламентська бібліотека і т. д. Загальна кількість бібліотечних працівників, зайнятих у цій справі становить близько 53-х тисяч фахівців. Щороку українські книгосховища обслуговують понад 17,5 мільйонів читачів.

"Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»."

(В. Сухомлинський)


 

 

 
       
 
   

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 

 

 

return_links(); ?>