Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту // Головна сторінка ЦБС // ЦПРБ ім. О.С. Пушкіна
     

 


 
 
 
 

Нові надходження

 

 


 
 
 
 

 

 


Пошук по сайту

 

 

       
 

Заходи

2016 рік

Березень

 

(Тем. перегляд)

За ініціативи ООН, 1 березня у багатьох країнах відзначається Всесвітній день котів.

 

За даними Ліонського університету, нині у світі близько 500 млн домашніх мурчиків. Найбільше їх живе у Австралії: на 10 жителів – 9 котів. А на Азіатському континенті перше місце за Індонезією, тут більш як 30 мільйонів цих пухнастих звірів. У Європі пальма першості – за Францією, де мешкає 8 млн котів.

 

(Кн. виставка)

Міжнародний жіночий день (англ. International Women's Day) — свято жіноцтва, що відзначається 8 березня.

 

 

 

Започатковане як пролетарське феміністське свято Міжнародний день жінок-робітниць. Вперше святкувався 1909 року в США з ініціативи Соціалістичної партії Америки. Протягом 20 століття відзначався в СРСР та країнах соцтабору як державне свято. 1977 року, за радянської ініціативи, отримав статус міжнародного дня за рішенням Організацією Об'єднаних Націй. Повна назва: Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир.

 

(Бесіда)

Тарас Григорович Шевченко (відомий також як Кобзар) (1814 - 1861) — український поет, письменник (драматург, прозаїк), художник (живописець, гравер), громадський та політичний діяч, фольклорист, етнограф.

 

Член Кирило-Мефодіївського братства. Академік Імператорської академії мистецтв (1860).

Ім'я Тараса Шевченка відоме в усьому світі: у багатьох країнах йому встановлено пам'ятники, його твори перекладені майже на всі мови світу, його ім'ям в Україні названо навчальні заклади, театри, площі, вулиці, міста. Національна опера України, Київський національний університет, центральний бульвар міста Києва носять ім'я видатного сина українського народу — Тараса Шевченка.

"Борітеся — поборете, Вам Бог помагає!"

Тарас Шевченко

 

(Бесіда)

Михайло Олександрович Врубель (1856 — 1910) — російський художник-символіст дансько-польського походження.

Визначний майстер акварельного і олійного живопису, рідкісний художник. Робив ілюстрації до книжок, монументальні роботи, портрети, займався сценографією. В кожній з областей мистецтва залишив шедеври. Створюючи трагічні образи, художник втілював у них с вітле благородне начало. Яскрава фантазія і глибоке осмислення суті людського буття народжували такі картини, як "Царівна-Лебідь" та "До ночі". Врубель писав картини і на теми російських казок і опер, серед яких "Морська царівна", "Тридцять три богатирі". В якій би області не працював художник, він створював першокласні витвори. Зараз його роботи знаходяться в Третьяковській галереї, в музеї Академії мистецтв та багатьох приватних зібраннях.

Чимала частина життя і творчості Михайла Врубеля пов'язана з Києвом.

Для Кирилівської церкви Врубель створив фреску «Сходження Святого Духу на Апостолів» (1885). Наприкінці 1885 р. знову повертається до Києва. Він дає приватні уроки малювання, працює над ескізами для розпису Володимирського собору. Серед світських робіт київського періоду визначним твором став «Портрет дівчини на тлі перського килиму», де Врубель дав волю своїм колористичним здібностям. Також у Києві художник написав картини «Східна казка», «Автопортрет», велику кількість акварелей з квітковими мотивами та ін.

В 1901 р. Врубель приїздив до Києва разом з дружиною, відомою оперною співачкою Н. І. Забелло (Забілою)-Врубель, яка була вихованкою Київського інституту шляхетних дівчат. Відвідав Київ 1903 р. разом з дружиною і сином (син помер у місті, похований на Байковому кл.).

 

(Кн. виставка) 

Всесвітній день поезії — свято, яке відзначається щороку 21 березня.

 

 

У 1999 році на 30-й сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії відзначався в Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

 «Поезія, - йдеться в рішенні ЮНЕСКО, - може стати відповіддю на найгостріші і глибокі духовні питання сучасної людини - але для цього необхідно залучити до неї як можна більш широку громадську увагу. Крім того, Всесвітній День поезії повинен дати можливість ширше заявити про себе малим видавництвам, чиїми зусиллями доходить до читачів творчість сучасних поетів, літературним клубам, якi відроджують одвічну традицію живого звучного поетичного слова».

 Поезія — це завжди неповторність,

Якийсь безсмертний дотик до душі."

(Ліна Костенко)

 

"Поэзия выше нравственности - или по крайней мере совсем иное дело."

(А.С. Пушкин)

(Кн. виставка) 

Міжнародний день театру встановлений в 1961 році IX конгресом Міжнародного інституту театру (МІТ).

 

Діяльність організації, згідно з її статутом, повинна бути спрямована на «зміцнення миру і дружби між народами, на розширення творчого співробітництва всіх діячів світу». Це не просто професійне свято майстрів сцени, це свято мільйонів глядачів. З-поміж багатьох складових, котрі визначають цивілізаційний та культурний рівень нації, одне із основних належить ставленню її громадян до мистецтва загалом і театру зокрема. Адже театр є джерелом духовності і наснаги, він народжує високі помисли у людини, пробуджує шляхетні почуття та високі пориви, є своєрідним каталізатором морального росту та розвою громадськості, тестом на свідомість та моральність.

(Бесіда)

Генріх Манн (1871 — 1950) — німецький письменник («Богині або Три романи герцогині Ассі», «Вірнопідданий», «Молоді літа короля Генріха IV », «Літа зрілості короля Генріха IV »), есеїст, драматург; старший брат письменника Томаса Манна.

Генріх Манн ввійшов у світову літературу як прозаїк гострої соціально-політичної проблематики, викривач сучасного йому німецького суспільства. Його критика авторитарного мілітаристського режиму, що панував в Німеччині перед Другою світовою війною, призвела до того, що в 1933 році йому довелося покинути батьківщину і шукати притулок спочатку в Європі, а потім в Сполучених Штатах.

   

(Тем. полиця)

Франсіско-Хосе де Гойя (1746 — 1828) — іспанський живописець і гравер.

 

Франсиско Гойя як художник випередив свій час настільки, що його роботи майже завжди здаються нам створеними нашим сучасником. За винятком небагатьох робіт, вся його творчість - сміливий пошук, справжнє новаторство, соціальне і революційне. Волелюбне мистецтво Гойї відрізняється пристрасною емоційністю, фантазією, гостротою характеристики, соціально спрямованим гротеском: картини для королівської шпалерної майстерні («Гра в піжмурки», 1791), портрети («Сім'я короля Карла IV», 1800), розписи (в капелі церкви Сан Антоніо де ла Флорида, 1798, Мадрида, в «Будинку Глухого», 1820-1823), графіка (серії «Капрічос», 1797-1798, «Лиха війни», 1810-1820), картини («Повстання 2 травня 1808 року в Мадриді »і« Розстріл повстанців в ніч на 3 травня 1808 року »- обидві близько 1814) …

"Фантазія, позбавлена розуму, виробляє чудовиськ; з'єднана з ним, вона - мати мистецтва і джерело його чудес."

(Ф. Гойя)

   

(Бесіда)

Джон Роберт Фаулз (1926 — 2005) — англійський романіст, письменник, есеїст.

 

Один із найвідоміших письменників-постмодерністів. Людина широкого дарування, Фаулз опублікував шість романів, збірку повістей та оповідань «Вежа з чорного дерева» (1974); філософську книгу Арістос» (1969); збірник «Вірші» (1973), ряд перекладів з французької мови, кіносценарії, літературознавчі статті, есе, автобіографічні нотатки, спогади та роздуми, найбільш повно представлені у збірнику «Кротові нори» (2000).

 

 

 
       
 
   

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 

 

 

return_links(); ?>