Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту // Головна сторінка ЦБС // ЦПРБ ім. О.С. Пушкіна
     

 


 
 
 
 

Нові надходження

 

 


 
 
 
 

 

 


Пошук по сайту

 

 

       
 

Заходи

2016 рік

Вітаємо з Новим роком!

Січень

 

(Книжкова виставка, присвячена святам -

Новому року та Різдву)

Дорогі наші читачі!

Вітаємо вас з

Новим 2016 роком

і Різдвом!

 

Мавпа Червона до нас завітала,

Всіх з Новим роком вона привітала!

Ми ж вам бажаєм в мішечку грошей,

Добрих вам звісток, сил та ідей,

Щоб рік старий позбирав усе зло,

А рік Новий дарував лиш добро!

 

(Бесіда)

Богдан (Зиновій-Богдан) Михайлович Хмельницький (1596 - 1657) — український військовий, політичний та державний діяч. Гетьман Війська Запорозького, очільник Гетьманату (1648–1657).

 

Керівник Хмельниччини — повстання проти зловживань коронної шляхти в Україні, котре переросло у загальну, очолену козацтвом, визвольну війну проти Речі Посполитої. Перший з козацьких ватажків, котрому офіційно було надано титул гетьмана. Намагався розбудувати незалежну українську державу, укладаючи протягом свого правління союзи з Кримським ханатом та Московським царством.

 

(Тем. полиця)

Джек Лондон (справжнє ім'я — Джон Ґрифіт Чейні) (1876 - 1916) — американський письменник, найбільш відомий як автор пригодницьких оповідань і романів.

«Не можна уподібнюватися флюгеру, що повертається маленьким вітром», - писав він. Успіх Джека Лондона - результат цілеспрямованості. До 23-х років він був матросом, продавав газети, працював старателем на Алясці. Але весь час писав. Він бажав жити тільки письменництвом. І успіх прийшов. Його почали друкувати. Прибуток від книжок дозволив Лондону зосередитися на творчості. Сьогодні 20 романів і 200 оповідань письменника - золотий фонд світової літератури.

 

(Тем. полиця)

Рибаков (Аронов) Анатолій Наумович (1911— 1998) — радянський письменник, сценарист.

Автор романів про соціально-моральні колізії тогочасного виробництва: «Водії» (1950), «Катерина Вороніна» (1955); соціально-психологічного роману «Важкий пісок» (1978); повістей для юнацтва «Кортик» (1948), «Пригоди Кроша» (1960). В романах «Діти Арбата» (1987), «Тридцять п'ятий і інші роки» (кн. 1, 1988, кн. 2, «Страх», 1990, кн. 3, «Прах і попіл», 1994) час тоталітарного режиму відтворено через долі покоління 30-х рр. ХХ ст. Репресований у 1933-1936.

 

(Бесіда)

Осип Емільович Мандельштам (1891 – 1938) — російський поет, прозаїк, есеїст, перекладач, літературознавець, один з найвидатніших митців-модерністів 20 століття.

На початку століття входив до кола акмеїстів: М.Гумільова, А.Ахматової та ін. Перша книга була опублікована в 1913 р. Наприкінці 20-х Мандельштам, не зміг вписатися в жорстоку дійсність Радянської Росії. У 1934 р. був заарештований за антирадянські вірші. Був засланий. Після заслання був заарештований вдруге. Помер у таборі.

(Тем. перегляд)

День Соборності України. 21 січня 1919 р. у Києві відбулося перше зібрання представників урядів Східної і Західної частин України.

Наступного дня, 22 січня на Софійській площі відбулись збори, на яких представники від галицької Української національної ради та від Директорії УНР засвідчили взаємне бажання обох частин України об’єднатися в єдину державу.Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року. Відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки - це не тільки суспільна потреба, а й моральний обов’язок - берегти світлу пам'ять незліченних жертв, принесених українським народом на олтар незалежності, соборності та державності.

   

(Тем. полиця)

Ернст-Теодор-Амадей Гофман (1776 - 1822) — німецький письменник, композитор, художник, представник романтизму, в чиїх фантастичних оповіданнях і романах втілився дух німецького романтизму.

Псевдонім як композитора — Йоганн Крейслер. Ернст Теодор Амадей Гофман у своїх творах здійснював аналіз і осмислення романтичних ідеалів та їх зв'язок з дійсністю, був прихильником ідеї про універсальність мистецтва, яке є єдиним способом перетворення навколишнього світу. Твори Гофмана насичені тонкою іронією, завдяки якій його герої скидають кайдани реальності і спрямовуються до ідеалу.

   

(Тем. полиця)

Павло Григорович Тичина (1891 — 1967) — український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч. Новатор поетичної форми.

Перший вірш «Блакить мою душу обвіяла» у 1907 р. У 1911 р. після прослухання вірша Тичини «Розкажи, розкажи мені, поле..» Коцюбинський заявив: «Серед нас справжній поет». З другої половини 1920-х р. змушений був писати на замовлення партії влади. Створив унікальний кларнестичний стиль. Основні твори: «Сонячні кларнети», «Замість сонетів і октав», «Плуг», «Вітер з України», «Похорон друга», «Сковорода». Крім поезії, Тичина робив численні переклади (Олександр Пушкін, Олександр Блок, Янка Купала та ін.). Помітне місце серед них посідають також публіцистика, літературознавча есеїстика (книжки «Магістралями життя», «В армії великого стратега», посмертно видані «З минулого — в майбутнє», «Читаю, думаю, нотую») і досить об'ємні матеріали щоденниково-мемуарного характеру (видання 1981 року «З щоденникових записів» та інші).

   

(Бесіда)

Вльфґанґ-Амадй Моцарт (1756 — 1791) — австрійський композитор, представник класицизму, який визнаний науковцями одним із найгеніальніших музикантів в історії людства.

Ще в чотири роки хлопчик, на ім'я Вольфганг, написав концерт для клавіру - настільки складний, що його не могли виконати навіть віртуози. Крім самого юного Моцарта. У сім років він написав першу симфонію, а в 12 - першу оперу. Творчий доробок Моцарта становить понад 600 творів: більш як 50 симфоній, понад 19 опер, велику кількість інструментальних концертів (зокрема 27 фортепіанних), 13 струнних квартетів, 35 сонат для скрипки, Реквієм та багато інших інструментальних та хорових творів. Музика Моцарта, створена під великим впливом Гайдна, стала вершиною класичної епохи за чистотою мелодії та форми.

"Моцарт - символ самої музики". (Борис Асаф'єв)

   

(Тем. полиця)

Ромен Роллан (1866 - 1944) — французький письменник, музикознавець, театрознавець, мистецтвознавець.

 

Найвідоміший твір митця - роман «Жан Кристофф» - складається з 10-ти книг і перекладений на багато мов. Він приніс автору світову славу. Прототипами його головних героїв стали німецький композитор Бетховен та сам Ромен Роллан. Серед інших творів письменника варто виділити цикл книг про великих митців: «Життя Бетховена», «Життя Мікеланджело», «Життя Толстого». 1915-го року «за високий ідеалізм літературних творів, за співчуття і любов до істини, з якою він описує різноманітні людські типажі» Ромен Роллан отримав Нобелівську премію з літератури. У цей час, на початку першої світової війни, Роллан став також автором багатьох статей, у яких засуджував воєнну агресію.

"Роллана пам'ятатимуть як одного з найбільш активних і рішучих захисників людської гідності і свободи." (Вільям Томас Старр)


 

 

 
       
 
   

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 

 

 

return_links(); ?>