Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту // Головна сторінка ЦБС // ЦПРБ ім. О.С. Пушкіна
     

 


 
 
 
 

Нові надходження

 

 


 
 
 
 

 

 


Пошук по сайту

 

 

     
 

Масові заходи

2015 рік

Листопад

(Тем.перегляд)

6 листопада 1943 року, радянські війська в ході Київської наступальної операції визволили від фашистських загарбників столицю України - місто Київ. Страшний період окупації Києва, що тривав 778 днів, нарешті завершився. Дорогу ціну заплатили визволителі. Понад 200 тисяч бійців Червоної Армії поклали своє життя за українську столицю. За мужність і героїзм при визволенні Києва було нагороджено орденами та медалями 17 з половиною тисяч бійців і командирів, а 668 з них стали Героями Радянського Союзу, тридцять двоє з них були кияни.

(Бесіда) 

Маргарет Манерлін Мітчелл (1900 - 1949) — американська письменниця та журналіст, автор роману-бестселера «Звіяні вітром» («Віднесені вітром»). Роман, що вийшов 1936 року, отримав Пулітцерівську премію і був перекладений 37 мовами світу. Екранізований 1939 р. режисером Віктором Флемінгом фільм «Звіяні вітром» отримав вісім премій «Оскар».

(Бесіда) 

День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ «Про День української писемності та мови».

 

(Бесіда)

Людмила Марківна Гурченко (1935 – 2011) - радянська акторка та співачка, народна артистка СРСР. Закінчила ВГІК (1958, майстерня С. Герасимова та Т. Макарової). Акторка Театру-Студії кіноактора (до 1964), театру «Сучасник» (1964–1966), Держконцерту (1966–1969). Лауреат призу «Золотий орел» – «За кращу жіночу роль» – на кінофестивалі в Манілі (1982). У 1956 році на екрани вийшла музична комедія Ельдара Рязанова «Карнавальна ніч», де Гурченко виконала пісню «П ’ ять хвилин», яка зробила її знаменитою. Краща акторка 1983 року за результатами опитування журналу «Радянський екран». Її фільмографія нараховує 85 кінострічок. Серед найбільш відомих робіт Гурченко - ролі у фільмах «20 днів без війни», «П'ять вечорів», «Улюблена жінка механіка Гаврилова», «Вокзал для двох», «Любов і голуби».

 

(Тем. полиця)

Роберт Луїс Стівенсон (1850 - 1894) — британський письменник. Здобув світову славу завдяки роману «Острів скарбів», який є класичним зразком пригодницької літератури. В гостросюжетних романах («Викрадення», «Корабельна катастрофа», «Володар Баллантре», «Катріона») та оповіданнях (зокрема в оповіданні «Сатанинська пляшка») викрив світ наживи й користолюбства. Автор історичних романів («Чорна стріла», «Принц Отто» та ін.), психологічних повістей тощо.

 

 

(Кн. виставка)

20 листопада вважається Всесвітнім днем дитини. Офіційно це свято з'явилося в 1954 році завдяки відповідному рішенню Генеральної Асамблеї ООН, яка звернула увагу всього людства на необхідність досягнення взаєморозуміння з дітьми та забезпечення благополучних умов для їх життя.

 

(Тем. перегляд)

День пам'яті жертв голодоморів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. Голодомор — масовий, навмисно зорганізований радянською владою голод, що призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території Української УСРР. Точні дані про померлих вже навряд чи будуть колись з'ясовані. За різними даними, голодною смертю померло від 3,5 до 9 мільйонів осіб.

 

(Тем. полиця)

Олександр Олександрович Блок (1880 – 1921) - російський поет срібного віку („Незнайомка”, „Вірші про Прекрасну Даму” в дусі символізму, „Ніч, вулиця, ліхтар, аптека”, поема „Дванадцять”, п'єса „Троянда і хрест”, цикл „Ямби”)

 

(Бесіда)

Костянтин (Кирило) Михайлович Симонов (1915 - 1979) — російський письменник (поет, прозаїк, драматург, перекладач), журналіст і громадський діяч. Як військовий кореспондент пройшовся Костянтин Симонов важкими дорогами війни. Він був одним із найхоробріших та легких на підйом журналістів. Разом з піхотинцями ходив в атаки, висаджувався в тилу ворога разом з розвідниками. А для тих, хто залишився поза смугою фронту чекати «своїх рідних», летіли його вірші, що розповідали про героїв війни, їхні труднощі, а головне - про величезну віру в перемогу та вічну любов. Особливо прославився поет своїм віршем «Жди меня». Твір став своєрідною молитвою для кожного солдатського серця.

(Тем. полиця)

Марк Твен (справжнє ім'я Семюель Клеменс) ( 1835 - 1910) — американський письменник, гуморист, сатирик, публіцист, видавець. Найвідомішими творами є «Пригоди Тома Соєра» та «Пригоди Гекльберрі Фінна». Вільям Фолкнер писав, що він був «першим по-справжньому американським письменником, і всі ми з тих пір — його наступники», а Ернест Хемінгуей писав, що «вся сучасна американська література вийшла із однієї книги Марка Твена, котра називається «Пригоди Гекльберрі Фінна».

 

 
     
     

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 

 

 

return_links(); ?>