Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту // Головна сторінка ЦБС // ЦПРБ ім. О.С. Пушкіна
     

 


 
 
 
 

Нові надходження

 

 


 
 
 
 

 

 


Пошук по сайту

 

 

     
 

Масові заходи

2015 рік

Червень

(Кн. виставка)

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. Це одне з найстаріших міжнародних свят. Був заснований в листопаді 1949 року у столиці Франції місті Парижі рішенням конгресу Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше «Міжнародний день захисту дітей» відзначався в 1950-му році.

(Бесіда)

Томас Гарді (1840 – 1928) — англійський письменник. Він вчився на архітектора, своїм покликанням вважав поезію, а прославився завдяки прозі. Томас Гарді написав понад тисячу віршів. Але заради хліба насущного почав писати романи. Йому подобалися прості люди. Адже вони щирі у виявленні своїх почуттів. Перші два романи не знайшли розуміння серед сучасників, і Гарді видав їх анонімно. Він здобув визнання після виходу твору «Вдалині від збожеволілого натовпу». Загалом Гарді опублікував 25 книг - романів, збірок оповідань та віршів. 1913 року він став почесним доктором літератури Кембриджського університету. Ще через сім років такий самий ступінь Гарді присвоїв Оксфорд.

 

(Тем.полиця) 

Томас Манн (1875 - 1955) - німецький письменник ("Будденброки", "Доктор Фаустус", "Смерть у Венеції"), Нобелівський лауреат 1929 року, філантропіст, есеїст, брат Генріха Манна. У своїх творах Манн показував кризовий стан світу і людей 20 століття, що втратили стійкість традиційних орієнтирів, долю культури і європейської цивілізації, їх несумісність з усіма формами диктату. Головний сюжет романів Манна — моральні, духовні і інтелектуальні пошуки європейського інтелігента, природа сучасної індивідуалістичної свідомості (з комплексом ніцшеанських проблем), що загрожує небезпекою трагічної замкнутості.

 

(Кн. виставка) 

Олександр Сергійович Пушкін (26 травня (6 червня) 1799 — 29 січня (10 лютого) 1837) — російський поет, драматург та прозаїк, реформатор і творець сучасної російської літературної мови, автор критичних та історичних творів. Пушкін вважається визначним чи найвизначнішим російським письменником, його тексти розглядаються як найпрестижніший зразок російської літератури. Пушкіна ще за життя називали генієм, і з другої половини 1820-х років він став вважатися «першим російським поетом» (не тільки сучасності, але й усіх часів).

 

(Бесіда)

Жан Поль Сартр (1905 – 1980) - французький філософ, письменник ("Дороги свободи", "Мухи", "Мур", "Буття і ніщо"), Нобелівський лауреат з літератури (1964, відмовився від отримання). Був одним із найвідоміших і найвпливовіших мислителів сучасності. У творах Сартра поєднуються літературні і філософські погляди.

 

(Бесіда)

Франсуаза Саган (Куаре) (1935 - 2004), - французька письменниця («Чи любите ви Брамса?», «Трохи сонця в холодній воді», «Стомлена війною»), в 1985 році нагороджена премією князя Монако за внесок в літературу. Всі твори Франсуази Саган - про любов, самотність, незадоволеності життям; вони відрізняються ясністю оповідної манери і точністю психологічного малюнка.

(Тем. перегляд) 

26 червня - Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу. Історія боротьби з наркотиками в світі нараховує близько ста років. У лютому 1909 року відбулося засідання Шанхайської опіумної комісії у складі 13 країн. Міжнародне співтовариство намагалося знайти методи обмеження ввезення наркотичних засобів із азіатських країн. Але навіть через століття людство далеко від вирішення цієї глобальної проблеми. Цей день відзначають з 1987 року. Тоді, 26 червня, Генасамблея ООН затвердила рішення про заснування Міжнародного дня боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу. Ця подія символізує єдність країн у досягненні мети щодо створення суспільства, вільного від наркотиків.З кожним роком цивілізовані країни все більше страждають від ввезення наркотиків із неблагополучних держав. Боротьба з незаконним обігом наркотичних засобів — один із основних напрямків правової діяльності міжнародних організацій.

(Тем. перегляд) 

28 червня в Україні відзначається державне свято - День Конституції України. Цього дня у 1996 році на ранковому засіданні Верховна Рада України прийняла новий Основний закон країни - першу Конституцію незалежної української держави. Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

(Тем. полиця)

Антуан де Сент-Екзюпері (1900 — 1944) — французький письменник і авіатор, граф. Народився у старовинній прованській аристократичній родині. В ті роки, на світанку ери повітроплавання, професія авіатора була рідкісною та романтичною. Вона цілком відповідала характеру й устремлінням юнака, закоханого в небо. З початку Другої світової війни повернувся до французької військової авіації, а після капітуляції Франції наприкінці 1940 року емігрував до США.У Нью-Йорку 1943 року вийшов друком «Маленький принц». Сент-Екзюпері власноруч ілюстрував його акварелями. Це єдине видання, яке побачив світ за життя автора. У липні 1944 року вирушив у бойовий виліт, з якого не повернувся. Відомі твори : "Південний поштовий" , "Нічний політ" ,"Земля людей", "Переліт в Аррас", "Листи до невідомого" , "Маленький принц" .

 

 
     
     

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 

 

 

return_links(); ?>