Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту // Головна сторінка ЦБС // ЦПРБ ім. О.С. Пушкіна
     

 


 
 
 
 

Нові надходження

 

 


 
 
 
 

 

 


Пошук по сайту

 

 

     
 

Масові заходи

2015 рік

Лютий

(Тем. полиця)

Борис Леонідович Пастернак (1890 – 1960), поет, письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури. У першій половині століття його сім’я виїхала з Росії, але він залишився, писав багато віршів, поем і брався навіть за прозу. Ще в 1913 році була написана перша його книга «Близнюк у хмарах», потім він був офіційно визнаний вже при СРСР. У 1936 році Пастернака звинуватили у відірваності від реальності, і поет відходить від офіційної літератури. Його знамениті переклади Шекспіра, Гете, Шиллера і зараз дозволяють нам знайомитися з творчістю великих поетів. У 1958 році Борис Пастернак був нагороджений Нобелівською премією з літератури за антирадянський роман «Доктор Живаго». Премію поет не отримав – комуністичний режим змусив його відмовитися від неї. Диплом Нобелівського лауреата був вручений синові автора лише в 1988 році.

(Тем. полиця) 

10 лютого 1837 року помер Олександр Пушкін.

У Санкт-Перербурзі від рани, отриманої попереднього дня на дуелі, на 38-у році життя помер видатний російський поет Олександр Сергійович Пушкін, який увійшов у історію російської культури як творець російської літературної мови і родоначальник нової російської літератури.

 

 

(Кн. виставка)

14 лютого весь християнський світ відзначає День святого Валентина - покровителя всіх закоханих. Це найромантичніше свято, коли всі зізнаються один одному в коханні і дарують милі подарунки і валентинки своїм коханим.

 

 

(Бесіда)

Оксана Андріївна Петрусенко (1900 — 1940), українська оперна співачка. Одна з кращих виконавиць українських народних пісень і романсів. Голос Оксани Петрусенко є голосом-символом України її часу.

 

 

(Тем. полиця)

Улас Олексійович Самчук (1905 — 1987) — український письменник ( роман «Марія» (1934)), журналіст і публіцист, редактор, член уряду УНР у вигнанні, член ОУП «Слово». Уласа Самчука справедливо називали «Гомером українського життя XX от.». Він створив неповторну художню панораму своєї епохи, показав рідний народ у періоди вирішальних випробувань, особливо в епопеях «Волинь», «Ост».

(Бесіда)

Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Відзначати його запропонувала ЮНЕСКО, виступивши таким чином на підтримку багатомовності і наголошуючи на тому, як важливо берегти, плекати та розвивати рідну мову кожної народності.

(Бесіда)

Фредерік Шопен (1810 – 1849)- найвидатніший польський композитор та піаніст, представник романтизму в музиці (2 концерти, 57 мазурок, 16 полонезів, 19 вальсів, 19 ноктюрнів тощо). Композиторська техніка Шопена вельми нетрадиційна і багато в чому відступає від прийнятих в його епоху правил і прийомів. Шопен був неперевершеним творцем мелодій, він одним з перших приніс у західну музику невідомі їй доти слов'янські ладові та інтонаційні елементи і таким чином підірвав непорушність класичної ладогармонічної системи, що склалася до кінця 18 ст. Те саме стосується ритму: використовуючи формули польських танців, Шопен збагатив західну музику новими ритмічними малюнками. Він розробив суто індивідуальні — лаконічні, замкнуті в собі музичні форми, які найкращим чином відповідали природі його такої ж самобутньої мелодичної, гармонічної, ритмічної мови.

 

 

 
     
     

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 

 

 

return_links(); ?>