Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту // Головна сторінка ЦБС // ЦПРБ ім. О.С. Пушкіна
     

 


 
 
 
 

Нові надходження

 

 


 
 
 
 

 

 


Пошук по сайту

 

 

     
 

Масові заходи

2014 рік

Листопад

(Тем.перегляд)

6 листопада 1943 року, радянські війська в ході Київської наступальної операції визволили від фашистських загарбників столицю України - місто Київ. Страшний період окупації Києва, що тривав 778 днів, нарешті завершився. Дорогу ціну заплатили визволителі. Понад 200 тисяч бійців Червоної Армії поклали своє життя за українську столицю. За мужність і героїзм при визволенні Києва було нагороджено орденами та медалями 17 з половиною тисяч бійців і командирів, а 668 з них стали Героями Радянського Союзу, тридцять двоє з них були кияни.

(Бесіда) 

День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ «Про День української писемності та мови».

 

(Бесіда)

Йоганн-Крістоф-Фрідріх Шиллер (1759—1805) — німецький поет і драматург. В юності він вивчав юриспруденцію у військовій академії, займався медициною. Але, захопившись драматургією, Фрідріх Йоганн Шиллер уже не міг полишити цієї творчої справи. Перший успіх до нього прийшов із постановкою п'єси «Розбійники» в театрі міста Мангейма. Взагалі Шиллер вважається майстром історичної драми. Багато творів цього автора побачили світ у щорічнику «Альманах муз». Значну допомогу у видавничій справі він отримав від Йоганна Вольфганга Ґете. Разом ці два митці заснували Веймарський театр, що згодом зайняв провідні позиції в Німеччині.

 

(Бесіда)

Ролан Антонович Биков (за документами, починаючи з повоєнного часу, через помилку паспортиста — Роланд Анатолійович; сценічне ім'я — Ролан Биков) (1929 — 1998) — актор («Я крокую по Москві», «Служили два товариша», «Пригоди Буратіно») та кінорежисер («Сім няньок», «Опудало»), Народний артист СРСР, лауреат Державної премії СРСР.

 

(Тем.полиця)

Остап Вишня (Губенко Павло Михайлович) (1889 — 1956) — український письменник, новеліст, класик сатиричної прози ХХ ст.(«Мисливські усмішки»).

 

 

(Кн. виставка)

20 листопада вважається Всесвітнім днем дитини. Офіційно це свято з'явилося в 1954 році завдяки відповідному рішенню Генеральної Асамблеї ООН, яка звернула увагу всього людства на необхідність досягнення взаєморозуміння з дітьми та забезпечення благополучних умов для їх життя.

 

 

(Бесіда)  

Вольтер (справжнє ім'я Марі Франсуа Аруе) (1694 — 1778) — французький письменник і філософ-деїст. Лірика молодого Вольтера перейнята епікурейськими мотивами, містить випади проти абсолютизму. Його зріла проза різноманітна за темами та жанрами: філософські повісті «Макромегас», «Кандід, чи Оптимізм», «Простодушний» (1767), трагедії в стилі класицизму «Брут» (1731), «Танкред» (видана в 1761), сатиричні поеми («Орлеанська незаймана»), публіцистика. Історична творчість Вольтера пов'язана з боротьбою проти релігійної нетерпимості, критикою феодально-абсолютистської системи: «Філософські листи», «Філософський словник». Вольтер зіграв значну роль у розвитку світової філософської думки, в ідейній підготовці Великої французької революції кінця XVIII ст.

(Тем. полиця)

День пам'яті жертв голодоморів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. Голодомор — масовий, навмисно зорганізований радянською владою голод, що призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території Української УСРР. Точні дані про померлих вже навряд чи будуть колись з'ясовані. За різними даними, голодною смертю померло від 3,5 до 9 мільйонів осіб.

 

(Бесіда)

Раїса Петрівна Іванченко (нар. 1934 р.) — український історик, письменниця (прозаїк, поет), публіцист, кандидат історичних наук, професор, відмінник освіти України, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки письменників України. Лауреат Шевченківської премії за тетралогію про Київську Русь: «Зрада, або Як стати володарем», «Гнів Перуна», «Золоті стремена», «Отрута для княгині».

 

 

 
     
     

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 

 

 

return_links(); ?>