Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту // Головна сторінка ЦБС // ЦПРБ ім. О.С. Пушкіна
     

 


 
 
 
 

Нові надходження

 

 


 
 
 
 

 

 


Пошук по сайту

 

 

     
 

Масові заходи

2014 рік

Жовтень

(Кн. виставка)

Міжнародний день музики (International Music Day), був заснований за ініціативою Міжнародної музичної ради (IMC) при ЮНЕСКО, щорічно відзначається у всьому світі 1 жовтня. Одним з ініціаторів установи є композитор Дмитро Шостакович. Рішення про проведення Міжнародного дня музики було прийнято на 15-й Генеральній асамблеї IMC в Лозанні в 1973 році.

(Кн. виставка) 

Всесвітній день тварин (англ. World Animal Day) — міжнародний день, покликаний звернути увагу людства на проблеми решти мешканців планети Земля. Його святкують щороку, 4 жовтня. Вперше Всесвітній день тварин відзначали в 1931 році, коли відповідне рішення про заснування свята прийняли засідателі Міжнародного конгресу прихильників громадського руху з захисту природи. Цей захід відбувся у Флоренції. Заступником всіх тварин у католицизмі вважається Франциск Ассизький. Його пам'ять шанують 4 жовтня. Саме тому для святкування Всесвітнього дня тварин була обрана саме ця дата.

(Бесіда)

Джеймс Клавелл (1924 - 1994) — американський письменник («Король Щурів»,«Тай-Пен»,«Сьоґун» та ін.) та сценарист(«Муха», «Велика втеча»).

 

(Кн. виставка)

День художника — професійне свято України. Відзначається щорічно у другу неділю жовтня. Свято встановлено в Україні «…ураховуючи роль художників України в розвитку українського образотворчого мистецтва, відродженні національних традицій у художній творчості та на підтримку ініціативи Спілки художників України…» згідно з Указом Президента України «Про День художника» від 9 жовтня 1998 року.

(Бесіда)

День Українського козацтва — свято України. Відзначається щорічно 14 жовтня в день свята Покрови Пречистої Богородиці. Свято встановлено в Україні «…враховуючи історичне значення і заслуги Українського козацтва у ствердженні української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення…» згідно з Указом Президента України «Про День Українського козацтва» від 7 серпня 1999 року.

 

(Кн. виставка)

Михайло Юрійович Лермонтов (1814 — 1841) — російський поет, прозаїк, драматург. Він рано зрозумів, що його покликання - поезія. Ще перебуваючи в московському пансіоні, Михайло Лермонтов пише свої перші вірші. Відчутний вплив на творчість молодого обдарування справили Олександр Пушкін та Фрідріх Шиллер. Творчий потенціал Михайла Юрійовича найповніше розкрився на Кавказі, куди він був засланий через публікацію знаменитого вірша "Смерть поета». Життя нового російського таланту обірвалося так само раптово. Більшість його творів уже було опубліковано після смерті поета. А це близько 400 віршів та 30-ти поем, не враховуючи драм і незакінчених прозаїчних творів.

(Бесіда)  

Фрідріх Вільгельм Ніцше (1844 — 1900) — впливовий німецький мислитель, філософ, психолог і класичний філолог. Був агресивним критиком традиційної моралі, утилітаризму, тодішньої філософії, матеріалізму, німецького ідеалізму, німецького романтизму та сучасного йому життя в цілому. Він є одним із найбільш читаних мислителів.

(Бесіда)

Оскар Уайльд (або Вайльд), повне ім'я Оскар Фінгал О'Флаерті Віллс Уайльд (1854—1900) — ірландський поет, драматург, письменник, есеїст. Відомий своїми п'єсами, повними парадоксів і афоризмів, а також романом «Портрет Доріана Грея» (1891).

(Тем.полиця)

Кір Буличов, справжнє ім'я — Ігор Всеволодович Можейко (1934 - 2003) — радянський і російський письменник-фантаст, кіносценарист. Спеціаліст з історії та культури Південно-Східної Азії Ігор Можейко більш відомий, як автор фантастичних книг для дітей і дорослих: «Дівчинка з Землі», «Сто років тому вперед», «Мільйон пригод», «Чудеса в Гуслярі »,« Селище »,« Викрадення чародія ».

 

(Тем. полиця)

20 жовтня своє професійне свято відзначають кухаря і кулінари всього світу. Міжнародна дата була заснована в 2004 році за ініціативою Всесвітньої асоціації кулінарних спільнот. Ця організація, до речі, нараховує ні багато, ні мало 8 мільйонів членів - представників кухарський професії з різних країн.

(Тем.перегляд)

28 жовтня Україна відзначає одну з найбільш значущих дат в своїй історії - День звільнення від фашистських загарбників. Свято встановлене відповідно до Указу Президента України від 20 жовтня 2009 року «…з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні…». Урочистості приурочено до річниці повного витіснення угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України — Закарпаття, яке відбулося 28 жовтня 1944 року в результаті здійснення радянськими з'єднаннями Четвертого та Першого Українських фронтів Східно-Карпатської наступальної операції.

 

 
     
     

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 

 

 

return_links(); ?>