Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту // Головна сторінка ЦБС // ЦПРБ ім. О.С. Пушкіна
     

 


 
 
 
 

Нові надходження

 

 


 
 
 
 

 

 


Пошук по сайту

 

 

     
 

Масові заходи

2014 рік

Червень

(Кн. виставка)

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. Це одне з найстаріших міжнародних свят. Був заснований в листопаді 1949 року у столиці Франції місті Парижі рішенням конгресу Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше «Міжнародний день захисту дітей» відзначався в 1950-му році.

 

(Кн. виставка) 

Олександр Сергійович Пушкін (26 травня (6 червня) 1799 — 29 січня (10 лютого) 1837) — російський поет, драматург та прозаїк, реформатор і творець сучасної російської літературної мови, автор критичних та історичних творів. Пушкін вважається визначним чи найвизначнішим російським письменником, його тексти розглядаються як найпрестижніший зразок російської літератури. Пушкіна ще за життя називали генієм, і з другої половини 1820-х років він став вважатися «першим російським поетом» (не тільки сучасності, але й усіх часів).

 

(Тем. полиця)

День Святої Трійці (П'ятдесятниця, День Зіслання Святого Духа, Зелена неділя — п'ятдесятий день) — одне з головних християнських свят, яке у православ'ї входить до числа дванадесятих свят. Свою назву свято отримало на честь сходження Святого Духа на апостолів, яке їм обіцяв Ісус Христос перед своїм Вознесінням на небеса. Таким чином це свято нагадує про св. Трійцю, три відомі прояви, лики (іпостасі) Всевишнього — у вигляді Бога-Отця, у вигляді Бога-Сина і у вигляді Бога-Святого Духа.

(Бесіда)

Марко Черемшина, (справжнє ім'я: Іван Семанюк) ( 1874—1927) — український письменник і громадський діяч, адвокат, доктор права. У збірках Марко Черемшина змалював поневолену цісарською Австрією сплюндровану і вбогу Західну Україну, особливо карпатську частину – Гуцульщину. У його новелах ми бачимо реального селянина, гуцула, тяжко гнобленого і доведеного до відчаю нуждою. Письменника найбільше цікавили складні душевні драми героїв, які він розкривав вражаюче переконливо і психологічно достовірно.

(Бесіда)

Василь Володимирович Биков (1924 - 2003) — білоруський письменник, автор романів, повістей та оповідань, переважно про Другу світову війну («Журавлиний крик», «Третя ракета», «Альпійська балада», «Обеліск», «Сотніков», «Знак лиха»), чудова і волелюбна людина.

 

 

(Кн. виставка)

22 червня 1941 о 4 ранку Німеччина та її союзники напали на Радянський Союз . Бомбардуванням піддалися Рига, Віндава , Лібава , Шауляй, Каунас, Вільнюс, Гродно, Ліда, Волковиськ, Брест, Кобрін, Слонім, Барановичі, Бобруйськ, Житомир, Київ, Севастополь та багато інших міст, залізничні вузли, аеродроми, військово - морські бази СРСР, здійснювався артилерійський обстріл прикордонних укріплень і районів дислокації радянських військ поблизу кордону від Балтійського моря до Карпат. О 5-6 годині німецькі війська перейшли державний кордон СРСР і повели наступ у глиб радянської території.

Бої німецько-радянської війни є одними з наймасштабніших у воєнній історії 20 століття. Війна супроводжувалася жорстокістю, масштабними руйнуваннями населених пунктів, знищенням великих груп населення, депортаціями тощо. Близько третини усіх загиблих у Другій світовій війні припадає на німецько-радянську війну. Жертвами даної війни стали, за деякими оцінками, біля 27 млн. громадян СРСР. Людські втрати України становлять 8-10 млн., демографічні — 10-13 млн осіб.

 

(Тем. перегляд) 

Ахматова Анна Андріївна (Горенко) (1889 - 1966) — російська поетеса, родом з України, представниця акмеїзму. Лауреат міжнародної літературної премії «Етна-Таорміна» (Італія, 1962). Почесний доктор літератури Оксфордського університету (Велика Британія).

 

(Бесіда) 

Ден Браун (нар.1964 р.) — американський письменник, журналіст, музикант. Написав кілька відомих творів, серед яких «Код да Вінчі» та «Янголи і демони», що розповідають про таємниці в суспільстві, символіці, змовах. Ці книги перекладені більш ніж 40 мовами та продані у кількості близько 90 мільйонів екземплярів.

(Тем. перегляд) 

26 червня - Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу. Історія боротьби з наркотиками в світі нараховує близько ста років. У лютому 1909 року відбулося засідання Шанхайської опіумної комісії у складі 13 країн. Міжнародне співтовариство намагалося знайти методи обмеження ввезення наркотичних засобів із азіатських країн. Але навіть через століття людство далеко від вирішення цієї глобальної проблеми. Цей день відзначають з 1987 року. Тоді, 26 червня, Генасамблея ООН затвердила рішення про заснування Міжнародного дня боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу. Ця подія символізує єдність країн у досягненні мети щодо створення суспільства, вільного від наркотиків.З кожним роком цивілізовані країни все більше страждають від ввезення наркотиків із неблагополучних держав. Боротьба з незаконним обігом наркотичних засобів — один із основних напрямків правової діяльності міжнародних організацій.

 

(Тем. полиця) 

28 червня в Україні відзначається державне свято - День Конституції України. Цього дня у 1996 році на ранковому засіданні Верховна Рада України прийняла новий Основний закон країни - першу Конституцію незалежної української держави. Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

 

 
     
     

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 

 

 

return_links(); ?>