Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту // Головна сторінка ЦБС // ЦПРБ ім. О.С. Пушкіна
     

 


 
 
 
 

Нові надходження

 

 


 
 
 
 

 

 


Пошук по сайту

 

 

     
 

Масові заходи

2014 рік

Березень

(Тем. перегляд)

За ініціативи ООН, 1 березня у багатьох країнах відзначається Всесвітній день котів. За даними Ліонського університету, нині у світі близько 500 млн домашніх мурчиків. Найбільше їх живе у Австралії: на 10 жителів – 9 котів. А на Азіатському континенті перше місце за Індонезією, тут більш як 30 мільйонів цих пухнастих звірів. У Європі пальма першості – за Францією, де мешкає 8 млн котів.

(Бесіда) 

Шолом-Алейхем (1859 — 1916) — український, єврейський письменник. Писав переважно мовою ідиш. Написав десять романів, двадцять п'єс, сотні повістей та оповідань, багато статей («Тев'є-молочник», «Хлопчик Мотл» та ін.) Твори письменника перекладені на десятки мов світу.

(Бесіда)

Михайло Михайлович Жванецький (нар. 1934, Одеса) — відомий письменник-сатирик єврейського походження, популярний виконавець своїх творів. Виступи і твори Жванецкого вирізняють особливий «одеський гумор» і деяка алегорична подача матеріалу. Михайло Жванецький є автором книг: «Зустрічі на вулицях» (1982), «Рік за два» (1987), «Коли потрібні герої» (1992), «Моя Одеса» (1993). У 2001 році, до 65-річчя письменника у видавництві «Время» вийшло чотиритомне «Зібрання творів» Михайла Жванецького, а в 2006 році в тому ж видавництві випущений 5-й том «Зібрання творів» під назвою «XXI вік».

(Кн. виставка)

Міжнародний жіночий день (англ. International Women's Day) — свято жіноцтва, що відзначається 8 березня. Започатковане як пролетарське феміністське свято Міжнародний день жінок-робітниць. Вперше святкувався 1909 року в США з ініціативи Соціалістичної партії Америки. Протягом 20 століття відзначався в СРСР та країнах соцтабору як державне свято. 1977 року, за радянської ініціативи, отримав статус міжнародного дня за рішенням Організацією Об'єднаних Націй. Повна назва: Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир.

(Біб.огляд)

Тарас Григорович Шевченко (відомий також як Кобзар) (1814 - 1861) — український поет, письменник (драматург, прозаїк), художник (живописець, гравер), громадський та політичний діяч, фольклорист, етнограф. Член Кирило-Мефодіївського братства. Академік Імператорської академії мистецтв (1860).

(Бесіда)

Юрій Олексійович Гагарін (1934 — 1968) — перший у світі космонавт, Герой Радянського Союзу (1961), полковник.

(Бесіда) 

Олександр Романович Бєляєв (1884 - 1942) - радянський письменник - фантаст, один з основоположників радянської науково-фантастичної літератури. Серед найбільш відомих його романів: "Голова професора Доуеля", "Людина-амфібія", "Аріель", "Зірка КЕЦ" (КЕЦ - ініціали Костянтина Едуардовича Ціолковського) і багато інших (всього більше 70 науково-фантастичних творів, у тому числі 13 романів). Іноді його називають російським " Жюлем Верном ".

(Бесіда) 

Іван Мазепа (1639 —1709) — український військовий, політичний і державний діяч. Гетьман Війська Запорозького, голова козацької держави на Лівобережній (1687–1704) і всій Наддніпрянській Україні (1704–1709). Князь Священної Римської Імперії (1707–1709).

(Кн. виставка) 

Всесвітній день поезії — свято, яке відзначається щороку 21 березня. Встановлено 1999 року ухвалою 30-ої сесії ЮНЕСКО. Вперше відзначено 21 березня 2000 року.

(Бесіда) 

Олександр Миколайович Вертинський (1889 - 1957) — російський естрадний артист, кіноактор, композитор, поет і співак, кумир естради в першій половині XX століття.

(Тем. полиця)

Юрій Михайлович Мушкетик (нар. 1929) — український письменник, Герой України. Мушкетик пише романи та повісті на сучасну та історичну тематику: роман «Яса», воєнний роман «Жорстоке милосердя», повість «Старий у задумі», фантастична повість «З'їж серце лева» , роман «Біла тінь» ,повість «Біль» , роман «Суд над Сенекою» , роман «Позиція» та ін.

(Кн. виставка) 

Міжнародний день театру встановлений в 1961 році IX конгресом Міжнародного інституту театру (МІТ). Діяльність організації, згідно з її статутом, повинна бути спрямована на «зміцнення миру і дружби між народами, на розширення творчого співробітництва всіх діячів світу». Це не просто професійне свято майстрів сцени, це свято мільйонів глядачів.

 

 
     
     

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 

 

 

return_links(); ?>