Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту // Головна сторінка ЦБС // ЦПРБ ім. О.С. Пушкіна
     

 


 
 
 
 

Нові надходження

 

 


 
 
 
 

 

 


Пошук по сайту

 

 

 

Таланти Оболоні

 
 

Пропонуємо ознайомитися з творчістю письменників, які проживають і пишуть на Оболоні.

Васильківський Олександр Олексійович (нар. 6 червня 1940, Царичанка) — український документальний прозаїк, літературний критик, публіцист, 1973 — член Спілки письменників України. В 1959-65 роках навчався на факультеті журналістики Львівського державного університету ім. І. Я. Франка, одночасно з навчанням в 1962-65 роках — літературний працівник львівської газети «Ленінська молодь». В 1965-81 роках — в київській «Молодій гвардії» — кореспондент, завідуючий відділом, відповідальний секретар. В 1981-82 — старший редактор відділу прози видавництва «Радянський письменник». З 1982 працює в журналі «Київ» — редактор відділу прози, відповідальний секретар, заступник головного редактора. Лауреат Всесоюзної премії імені М. Островського та Всесоюзної премії імені М. Горького.

Пише оповідання, повісті та романи: «Полиновий вітер», «Сині журавлі», «Під крилом осені», «Мить вертання», «Березова кладь», «І всі хто не забув», «Останній день літа», «Плинів вітер», «Причали наші»,«Сорок днів»,«Число сатани».

Роман «Поки є час» (1986) – роман про розслідування неймовірного випадку, що стався на Оболоні; про людську порядність, про справжнє кохання, про неминучість розплати кожного за компроміси із власною совістю.

 

Кирпель Іван Іванович (нар. 8 квітня 1934 р. на Київщині)

 

Збірка рубаї «Мозаика души» (1993)

 

Збірка віршів «Ритми серця»( 2000) (з народних оповідок) - громадянська лірика.

 

Волошко Наталя Миколаївна (Дорошенко) народилася на півдні України – в Новій Одесі. Живе і працює в Києві. Авторка трьох поетичних книжок і багатьох публікацій у пресі.

 

 

Збірка віршів "Жінка, яка в мені..." ( 2003)

Курбацька Ніна Іванівна ( нар. 6 жовтня 1943 року в селі Капулівка Нікопольського району Дніпропетровської області) – громадсько-політичний діяч. Закінчила Фінансово - економічний інститут і Педагогічний інститут ім. Драгоманова в Києві. Працювала вихователем, бухгалтером, вчителем. Голова КГМО «Жінки Оболоні».

«Від серця до серця» (2004)- збірка

поезій.

 

«Быть счастливым – это значит любить» (2004) – книга поезій.

«Осінь надії» (2006) – розповіді, вірші, статті.

 

Пушкарська Віра Михайлівна (1922 - 2010)- закінчила Московський держпедінститут, працювала вчителем російської мови і літератури.

 

«Вера» (2007) – збірка поезій.

 

Здорик Олег Олександрович (нар. в 1979 р.) – закінчив Національний університет ім. Шевченка, філолог. Член Національної спілки письменників України, стипендіат Київського міського голови для обдарованої молоді за 2003 рік. Автор збірки поезій «Аби лиш встиг…» (1998 р.), також друкувався у періодичних виданнях.

Збірка поезій «Світла молекула» (2007).

Новорусов Анатолій Петрович - поет і публіцист народився 25 січня 1931 року в м.Грозному Чеченської республіки. В 1950 році, після закінчення школи, вступив на нафтопромисловий факультет Грозненського нафтового інституту, який закінчив у 1955 році, отримавши спеціальність "Гірничий інженер нафтопромислових робіт". До Києва переїхав у 1961 році на запрошення проектного інституту гірничої справи, де на той час було створено відділення проектування нафтопромислових об'єктів в Україні. Пізніше перейшов до Міністерства геологорозвідувальних робіт, потім займався транспортуванням газу по Україні та в інші країни Європи в об'єднанні Укргазпром. Згодом працював у Раді міністрів України (нагляд за геологорозвідувальними об'єктами). Одночасно робив несміливі спроби зайнятися літературною творчістю. Перед виходом на пенсію працював у м. Ноябрьську Тюменської області на посаді головного спеціаліста відділу проектування нафтопромислових об'єктів. В 1991 році вийшов на пенсію і повернувся до Києва. Одночасно зайнявся, вже впритул, літературною працею. Приблизно за 10 років видав 7 збірників своїх літературних творів, куди ввійшли вірші, проза та п'єси. Анатолій Новорусов публікувався в таких журналах, як "Радуга", де вийшов перший роман про геологорозвідувальників нафти і газу в Україні "Продолжение следует".

«Многоцветие» (2012) - збірка віршів та нарисів.

Пономарьова (Бугрова) Вікторія народилась 1960 року у Курську (Росія). Здобула диплом історика у Харківському державному університеті (зараз Національний університет імені Каразіна), де пізніше викладала історію України іноземним громадянам. Жила і працювала в Мозамбіку, Анголі, Італії, Китаї. Викладала італійську мову в школі Монтесорі. Перекладала українською італійські фільми для компанії «Праймтайм».

У книзі «Маленькі подорожі великим Китаєм» (2012) - описує цікаві місця КНР, які автору пощастило відвідати.

Колоскова Нінель Миколаївна - історик, поет, дослідник творчості Т.Шевченка, працює в Національному музеї Т.Шевченка.

 

«Светя другим – сгораю сам…» (2012) – книга елегій.

«Скарби української душі» (2013) – книга містить цікавий матеріал про життя і творчість Т.Г.Шевченка.

Дикая Людмила Петрівна (нар. 1938 р.)

 

«Школьное житьё-бытьё и золотое правило» (2013). У дохідливій формі оповідань про шкільне життя автор роз'яснює дітям біблійні істини, про які потрібно пам'ятати в будь-якый життєвый ситуації. Особливий акцент автор робить на християнському «золотому правилі», яке вчить дітей ставитися до ближніх тільки по-доброму, справедливо і миролюбно.

 

 

Євген Миколайович Орел народився 1960 року в Кривому Розі, закінчив Полтавський кооперативний інститут, економіст. Викладав в Національному Університеті «Києво-Могилянська Академія». Живе в Києві. Автор публікацій у літературних збірниках та альманахах. На момент Чорнобильської катастрофи жив і працював у Прип'яті.

 

«Черно-белый Чернобыль» написаний на основі авторських вражень і знаходиться на стику документальної повісті та публіцистики, представляючи собою почасти зріз суспільства середини 80-х років минулого сторіччя. Технічна сторона катастрофи в роботі майже не порушена. Забезпечивши назву повісті скромним підзаголовком «Записки обывателя», автор фокусується на психологічних аспектах післяаварійного періоду. Тут і порядність, і нечесність, і трагедія, і любов, тому що таке воно життя в його складності і різноманітті.

 

 

 

Адлер Степанович Королів народився 20 травня 1937 року в м. Києві. У 1960-ті роки навчався у Сімферопольському художньому училищі ім. М. Самокиша, закінчив Київський державний художній інститут (тепер Українська національна академія мистецтв). Художник-графік. Викладач дитячої художньої школи № 3 у м. Києві. Член Національної Спілки художників України та Національної Спілки письменників України. Автор збірок поеми «Страчені храми» та «Княжі лови».

 

Особливе місце у творчості поета-художника Адлера Короліва посідає Шевченківська тема. Він написав цикл віршів «Шевченкові автопортрети», які справедливо можна назвати творчою удачею поета. Ось як про нього, про цикл «Шевченкові автопортрети» відгукується лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, відомий поет Володимир Базилевський: «Серія автопортретів Т. Г. Шевченка – це й ключ до його особистості. Тому вона завжди буде притягальною до шевченкознавців, письменників, для всіх залюблених у творчість поета."

У книзі «Застуджений вітер» гармонійно поєдналася поезія та живопис. До збірки поета увійшла також лірика останніх років.

Наталія Іванівна Поклад, літературне ім'я Наталка Поклад (нар. 3 вересня 1951, с. Маньківці Бершадського району на Вінниччині) — українська поетеса, публіцист, педагог, громадська діячка. Закінчила Балтське педагогічне училище та філологічний факультет Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка. Член Національної спілки письменників України (з 1988). Автор поетичних книжок: «Акценти», «День сповіді», «Обереги надії», «Ритуальний танець волі», «Горить свіча у чорних водах», «Молоде сонце», «Всупереч», «Всього-на-всього життя»; для дітей «Хрущикова наука», «Абетка».

Деякий час жила на Оболоні, якій присвятила декілька своїх віршів.

«Ритуальний танець волі» (1994) – збірник ліричних віршів.

 

«Всупереч» (2001) – збірка віршів.

 

Н.Поклад записала від своєї матері Галини Аксентіївни Чечельницької й видала фольклорне видання «Маньківське весілля» (2003) — древній весільний обряд на Поділлі.

У співавторстві з М. П. Кононенком створила посібник з українознавства «Слово» (2003)

«Це місто – наче Господа рука» (2007) – вірші про Київ

"Поезії" (2013)- збірка ліричних творів

Книга «Ластівчин привіт» (2014) у веселій та ігровій формі знайомить маленьких читачів з навколишнім світом. Веселі, добрі вірші запрошують юних читайликів у світ нев’янучої краси рідної землі.

Книга для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

"На веселій вулиці" ( 2014)

Вірші Наталки Поклад про дітей і для дітей. Вони вчать добру, працьовитості, відкривають двері в світ рідної природи.

Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 

 

 

return_links(); ?>