Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, який відзначається 27-го січня, прийнятий на офіційному рівні Генеральною Асамблеєю ООН 1-го листопада 2005-го року.
Дата 27 січня обрана не випадково: цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.
За період з 1941 до 1945 рік на українських землях загинуло близько 6 мільйонів цивільних осіб (українців та представників інших етносів), з яких близько 900.000 євреїв, що проживали в Україні.
До Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту відбулося літературне читання «Трагедія Голокосту». Учасники ознайомилися з літературою, яка є важливою частиною історії, з книжками, що висвітлюють не тільки страшні злочини нацистської Німеччини проти єврейського народу, але й страшні наслідки для всіх, хто переживав злочини війни.
Наприкінці заходу відновлювали позитивний психоемоційний стан за допомогою психологічних практик разом із психологинею Світланою Шумило.