8 липня в затишній залі нашої бібліотеки, яку так любив Микола Мірошниченко, відбувся вечір пам’яті поета, перекладача, літературознавця, журналіста, лауреата премії імені М. Рильського Миколи Мірошниченка «Той, хто віднайшов квітку папороті в літературі».

На захід зібралися шановані гості- друзі Миколи Мірошниченка, дипломати, представники діаспори, поети, письменники, науковці, художники, поціновувачі творчості поета, користувачі бібліотеки. 
На вечорі звучали теплі щирі спогади про Миколу Миколайовича, його вірші і вірші перекладені ним. Співробітниками бібліотеки до заходу було підготовлено і представлено презентацію та книжкову експозицію, на якій зібрано всі авторські книги М. Мірошниченка, антології азербайджанської поезії, кримськотатарської поезії та прози, збірки його авторських перекладів з різних мов.
Своїми спогадами поділились: дружина поета Лариса Мірошниченко, доктор філософії, дипломат, Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні (2001-2010) Талят Алієв, дипломат, літературознавець, перекладач, Надзвичайний і Повноважний Посол України Юрій Кочубей, доктор історичних наук, професор Фергад Туранли, Генеральний секретар РАУ Сеїд Гадмалієв , письменниця Леся Мудрак, поет, літературознавець Михайло Василенко, письменник Григорій Кримчук, директорка музею Максима Рильського Вікторія Колесник та багато інших. Учасники ансамблю «Діти гір» (керівник Ніджат Мірзоєв) Мірзоєва Фідан, Мірзоєва Ханум, Мірзоєв Ібрагім, Асадова Айтадж читали вірш Мамеда Араза азербайджанською і українською в перекладі М. Мірошниченка. 
Вірш Юнуса Кандима в перекладі Миколи Мірошниченка читала представниця кримськотатарського культурного центру «Кримська родина» Беяна Ягьяєва-Веліулаєва.
За чашкою духмяного азербайджанського чаю гості спілкувались, обговорювали побачене і почуте, мріяли про майбутні спільні заходи, переглядали нові книги, які наші дорогі гості подарували для бібліотеки.
Дякуємо за організацію заходу Марині Гончарук, щира подяка Ніджату Мірзоєву керівнику Народного ансамблю «Кавказ» та «Діти гір», подяка всім хто приймав участь в організації та проведенні вечора.


ПБ ім. Самеда Вургуна

Графік

Понеділок 11:00 - 19:00
Вівторок 11:00 - 19:00
Середа 11:00 - 19:00
Четверг 11:00 - 19:00
П'ятниця 11:00 - 19:00
Субота Вихідний
Неділя 11:00 - 18:00

Останній день місяця - санітарний