12 травня виповнюється 85 років з дня народження Аббаса Абдулли (1940-2019) – відомого азербайджанського поета, перекладача-україніста, літературознавця, заслуженого діяча мистецтв Азербайджану, дипломата, який зробив неоціненний внесок у розвиток українсько-азербайджанських культурних зв’язків.
Аббас Абдулла відіграв важливу роль у культурному діалозі між Україною та Азербайджаном. Як майстер художнього перекладу, він глибоко і з великою повагою ставився до українського слова. Саме завдяки його творчій праці азербайджанський читач відкрив для себе твори Івана Котляревського, Тараса Шевченка, Лесі Українки, Максима Рильського, Івана Драча, Василя Симоненка. У 1984 році за надзвичайно плідну роботу поетові присуджено літературну премію імені Максима Рильського.
Протягом багатьох років поет підтримував тісні особисті й творчі зв’язки з українським поетом, перекладачем Миколою Мірошниченко. Аббас Абдулла перекладав азербайджанською мовою поезію Миколи Мірошниченка, а Микола Мірошниченко українською мовою – твори Аббаса Абдулли.
Він щиро цінував Україну, її культуру та народ, і з гідністю репрезентував українське слово у своєму рідному Азербайджані.
Аббас Абдулла був частим гостем у Києві, зокрема – у публічній бібліотеці імені Самеда Вургуна, де відбувалися літературно-мистецькі вечори, вечори поезії, творчі зустрічі.
Його слова: «Поет не мовчить, коли біль – загальний. Поет не живе, коли гине людське» – сьогодні звучать особливо гостро і пророчо.