В межах циклу заходів " Галерея портретів" провели інформаційну годину " Іван Богун - яскрава постать в історії Козаччини" (до дня пам'яті славетного полководця).
Іван Богун ( приблизно 1618 -1664 рр.) - український військовий і державний діяч 17 століття, сподвижник Богдана Хмельницького, полковник кальницький, вінницький і подільський, а пізніше - наказний гетьман.
"Людина, яка ніколи не прагнула ні слави, ні влади, все життя була у нього одна мета - вільна Україна.."
Історики писали, що Іван Богун брав участь у всіх великих битвах національно-визвольної війни українського народу під керівництвом Богдана Хмельницького.
Важливою сторінкою полковника стала Берестецька битва 1651 року, в якій І. Богун проявив себе розсудливим полководцем в найтрагічніший момент бою: вивів із оточення основні сили українського війська.
Після смерті Богдана Хмельницького підтримував курс Івана Виговського та Юрія Хмельницького на незалежність української зовнішньої та внутрішньої політики від Москви.
Ім'я Івана Богуна навіки залишилося в пам'яті нащадків, про що свідчать численні народні перекази та думи. Як говорилося в одній із них: "А кобзарі грали, в струни дотикали та Богдана з Богуном піснями вихваляли!"


ПБ ім. Самеда Вургуна