В Публічній бібліотеці імені Самеда Вургуна відбувся культурно-просвітницький захід, присвячений культурній столиці Азербайджану - місту Шуша та видатним шушинцям.
Організатор заходу- Українсько - Тюркський центр.
Модератор заходу - куратор українсько- тюркських проєктів Марина Гончарук.
Шуша - древня історична пам'ятка, колиска азербайджанської національної поезії і музики. В 2023 році Міжнародна організація тюркської культури ТЮРКСОЙ проголосила Шушу культурною столицею тюркського світу.
Народний депутат України, співзасновник Українсько- Тюркського центру Сергій Нагорняк, відкриваючи захід, зазначив, що культура пам'яті робить відносини між нашими країнами ще міцнішими та розвиває нові можливості для діалогу.
Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджану в Україні Сеймур Мардалієв розповів про значимість міста Шуші для азербайджанського народу, про давню історію цього міста, а також про культурні витоки, якими славиться Шуша.
Відомий український історик-азербайджаніст, кандидат історичних наук, доцент кафедри нової і новітньої історії Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олег Купчик розповів про видатних шушинців - першого посла Азербайджанської Демократичної Республіки в Українській Державі - Юсифа Чеменземінлі і першого дипломатичного представника АДР в Українській Державі - Джаліла Садихова.
В межах заходу виступив відомий музикант- віртуоз, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, учасник гурту "Хорея козацька" Максим Бережнюк, бандуристка Марина Вишневська. Вірші видатного візиря Карабахського ханства, поета Молли Панаха Вагіфа читали студенти вузів та творча молодь.
Завідувачка бібліотекою Лариса Комарова розповіла про роль Публічної бібліотеки імені Самеда Вургуна та її внесок у розвиток українсько- азербайджанських культурних зв'язків та запросила до подальшої співпраці.
На заході були присутні Надзвичайний і Повноважний Посол Киргизької Республіки в Україні Ідріс Кадиркулов, тимчасово повірений у справах Посольства Республіки Казахстан в Україні Аслан Алібеков, перший секретар Посольства Азербайджану в Україні Фарід Бабаєв, другий секретар Посольства Азербайджану в Україні Вілаят Шукур Зада, викладачі та студенти вузів.
Співробітниками бібліотеки була підготовлена книжково- ілюстративна виставка про культурну столицю Азербайджану- місто Шуша.
Щиро вдячні народному депутату України, співзасновнику Українсько-Тюркського Центру Сергію Нагорняку та куратору українсько- тюркських проєктів Марині Гончарук за проведення заходу. Окрема подяка Марині Гончарук за подаровані книги з особистої бібліотеки українською та азербайджанською мовами.


ПБ ім. Самеда Вургуна

Наша адреса: м. Київ,вул.вул. Олександра Архипенка, 3


Транспорт:
Тролейбуси: 44, 34 - їхати до зупинки "Кінотеатр "Братислава""
Автобуси:102, 88 - їхати до зупинки "Кінотеатр "Братислава""
Маршрутні таксі :402, 463 - їхати до зупинки "Кінотеатр "Братислава"