«Щороку в Новорічні свята дітям письменника Дж. Р.Р. Толкіна приходив конверт зі штемпелем Північного Полюса, а всередині лист, написаний химерним тонким почерком і оздоблений чудовими кольоровими малюнками.

Всі ці листи були від Різдвяного Діда і розповідали дивовижні історії про життя казкових героїв: Північного Білого Ведмедя, снігових ельфів, червоних гномів, капосних гоблінів. Такі листи приходили на кожне Різдво понад два десятиліття, поки не виросли троє його дітей. Згодом листи були видані окремою книжкою з малюнками та ілюстраціями.»

А нещодавно, в видавництві «Астролябія», книга «Листи Різдвяного Діда» вийшла в світ українською мовою в перекладі відомої української поетеси, перекладача - Олени О’Лір.

Завдяки Олені О’Лір та Тамарі Бортняк, кращим читайликам нашої бібліотеки невимовно пощастило: вони потрапили на першу презентацію книжки Дж. Р.Р. Толкіна «Листи Різдвяного Діда» .

Галина Чеботарьова розповіла гостям цікаві факти з життя Джона Роналда Руела Толкіна, а радіожурналістка Тамара Бортняк провела з дітьми перше в їх житті інтерв’ю про різдвяні традиції в їх родинах. Пані Олена повела школярів в казковий світ письменника Дж. Р.Р. Толкіна, читала вірші, розповіла безліч чудових історій, провела вікторину. Діти уважно слухали і гуртом відповідали на запитання, а найактивніші отримали в подарунок репродукції різдвяних малюнків Толкіна. Гості мали нагоду послухати чудовий голос Майстра слова, заслуженого артиста України Бориса Лободи, який читав листи Різдвяного Діда.

Непомітно пролетів час, і ніхто не хотів прощатись з нашими гостями, отже: до нових зустрічей!

 


ПБ ім. Самеда Вургуна

{tab Графік}

Понеділок 11:00 - 19:00
Вівторок 11:00 - 19:00
Середа 11:00 - 19:00
Четверг 11:00 - 19:00
П'ятниця 11:00 - 19:00
Субота Вихідний
Неділя 11:00 - 18:00

Останній день місяця - санітарний

{tab Про бібліотеку}

Бібліотека ім. Самеда Вургуна заснована у 1974 році. Сучасну назву має з 1978 року. Книжковий фонд - 33,6 тис. примірників українською, російською, азербайджанською мовами, в тому числі платівки, нотні, довідково-бібліографічні видання. Щорічно обслуговує близько 5,0 тис. користувачів; кількість відвідувань за рік - 26,0 тис., книговидач - 103,0 тис. примірників.
Бібліотека співпрайцює з Конгресом азербайджанців в Україні та посольством Азербайджану в Україні, що сприяє розвитку культурних зв'язків та зміцненню дружби українського та азербайджанського народів.

 Усі читачі нашої бібліотеки також мають змогу безкоштовно скористатися послугами Інтернет-центру та Wi-Fi.

{tab Координати}

Наша адреса: м. Київ,вул.вул. Олександра Архипенка, 3


Транспорт:
Тролейбуси: 44, 34 - їхати до зупинки "Кінотеатр "Братислава""
Автобуси:102, 88 - їхати до зупинки "Кінотеатр "Братислава""
Маршрутні таксі :402, 463 - їхати до зупинки "Кінотеатр "Братислава"

{/tabs}