9 січня в бібліотеці ім. Самеда Вургуна відбулась презентація книжки «Симон Петлюра. Статті. Листи. Документи.». Видання приурочене до 90-річчя трагічної загибелі Симона Петлюри, українського державного, політичного діяча, Голови Директорії УНР, Головного отамана військ Української Народної Республіки.

На презентації були поважні гості, Володимир Сергійчук, історик, професор Київського національного університету ім. Тараса Шевченка ,а також на цю подію із США прилетів Микола Кочерга, Президент Фундації Українського геноциду- США, Голова Меморіального фонду Симона Петлюри. На захід завітали представники ОДАУ, науковці, літературознавці, публіцисти, а також активні громадяни, які цікавляться історією своєї країни.

Упорядник книжки, Володимир Сергійчук, розповів багато цікавих фактів про неординарну особистість Симона Петлюри, його роль в визвольній боротьбі українського народу. До його розповідей багато епізодів додав Микола Кочерга, який розповідав про життя Симона Петлюри в еміграції, діяльність української діаспори, та Українську бібліотеку імені Симона Петлюри в Парижі. Під час виступів слухачі задавали багато запитань по історії України, на які по-черзі відповідали наші гості.

Заслужений артист України Борис Лобода, читав уривки з книги, яка презентувалась, та вірші Євгена Маланюка присвячені Симону Петлюрі. Наталія Єржиківська, літературознавець, науковець, розповіла присутнім про Євгена Маланюка, його зв’язки з Симоном Петлюрою.

Лідія Баранова читала безсмертний вірш Віктора Баранова «До українців».

Висловлюємо щиру подяку Володимиру Сергійчуку та Миколі Кочерзі за презентацію книги, та подаровані книги для бібліотеки.

Подяка Олені Олексієнко, студентці КНУ ім. Тараса Шевченка, та всім друзям бібліотеки, хто долучився до організації та проведення заходу.

 


ПБ ім. Самеда Вургуна