ukenfrdeitptru

Для кожного народу мова - найбільший скарб, віддзеркалення душі народу, його історії. Українська мова за своєю милозвучністю посідає одне з перших місць між європейськими мовами. Її красу та співучість визнає весь світ. Кожна людина має завжди пам’ятати, хто вона, звідки родом, де її коріння, а також знати свою мову, любити її, цінувати, збагачувати, берегти.

Це добре знають «Розумники» та «Мовознавці»- команди учнів школи №210, які завітали до нашої бібліотеки 26 лютого на урок-подорож «Всі ми родом з України», присвячений Міжнародному дню рідної мови.

На цей захід були запрошені автори сценарію Борис Семенович Лавренюк – викладач української мови та літератури Київського технікуму електронних приладів та Олександр Дерманський – дитячий письменник.

Учні 7-В класу під керівництвом вчителя української мови та літератури Бученко Ірини Василівни та бібліотекара Гаврилюк Наталії Миколаївни, яскраво відтворили сценарій «Всі ми родом з України». Ірина Василівна провела з командами знавців безліч конкурсів, загадок, кросвордів на знання рідної мови. Діти продемонстрували неабиякі уміння, навички, ерудицію, кмітливість . За правильну відповідь на стіл падала зірочка, а найяскравіший знавець одержав нагороду- диплом «Лицар української мови». По закінченні свята діти переглянули книжкову виставку.

«Усе минає, а слово залишається. Зникають у безвість царі, володарі, раби… на порох розсипаються величні будівлі, вмирають дерева, пересихають річки… гори перетворюються на купи каміння… все стає тліном і прахом, а написане слово залишається. Залишається і несе крізь час голос людської душі. Тож хай живе, переживає століття й покоління найбільше диво рідна мова!»