13 травня виповнилося 175 років від дня народження Панаса Мирного - українського письменника, поета, драматурга, громадського діяча.
Літературна спадщина Панаса Мирного - це унікальні для свого часу твори, що не втратили своєї актуальності і сьогодні. В них, як вища художня цінність, відображалася правда життя. А оскільки Мирний прагнув не просто передавати картини того, що відбувається, а й досліджувати душу людини в різних життєвих ситуаціях, то на основі реалістичного методу зображення в українській літературі зʼявлялися певні, багато в чому нові соціальні типи.
Творчий доробок Панаса Мирного містить романи, повісті , оповідання, драматичні твори, статті. Також він є автором близько 700 віршів! Нажаль всі не друкувалися.
У нашій бібліотеці, у читальній залі є постійно діюча книжкова виставка творів Панаса Мирного, критичного аналізу його творчості, фотографії. Також для наших користувачів на абонементі ми розгорнули виставку творів письменника, а у фойє деякі вірші Панаса Мирного, які актуальні на сьогоднішній день.
«Слово Панаса Мирного - це слово відданості народові і Батьківщині»
(М. Стельмах).