До 147-річчя від дня народження Лесі Українки в ПБ ім. Панаса Мирного був проведений літературний вечір за участю наших постійних користувачів.

Любов Володимирівна Довженко ознайомила присутніх з творчістю, біографією Лесі Українки, зачитала свої вірші присвячені Лесі. Літературна спадщина великої української поетеси є невід`ємною, обсяговою і потужною частиною духовної скарбниці нашого народу, повноцінною складовою всього світового письменства.

І слово Лесине лунає 
В поезії і в прозі, 
Нас Бог у пам’яті єднає, 
А світ – єдиний в Бозі.

Життя поетеси – це легендарний подвиг мужньої і мудрої людини, ніжної й нескореної жінки, геніального митця й борця. Вона стала титаном духу, істиною дочкою Прометея, що лишалася до останніх днів свого життя незломленою у виборюванні ліпшої долі для людей й рідної батьківщини. Леся Українка любила Україну, жила Україною, боролася за Україну.

Малюх Анатолій Йосипович та Литовченко Юрій Степанович читали вірші Лесі Українки, а Людмила Антонівна Верета виконала романси і пісні на вірші поетеси та українські народні пісні.

Завершила вечір Любов Довженко своїм віршем, який присвятила Музею Лесі Українки – будинок на вулиці Саксаганського в м. Києві, де свого часу жила сім`я Лесі Українки.

«… Лесі пам'ять, музеєм зігріта, 
Виправдовує мудрі слова, 
Що людина живе на цім світі , 
Поки пам'ять про неї жива.

Свято пам'ять над Києвом лине 
І, проймаючи душу, жура 
Стоголосим ключем журавлиним 
Йде відлунням у хвилі Дніпра.»