В день народження Тараса Шевченка ми згадали місця, розташовані на північних околицях Києва неподалік від нашої бібліотеки й пов'язані з іменем Кобзаря.

Це й атмосферний музей "Хата на Пріорці", створений на честь перебування там поета (1859р.), і дуб на пагорбі Березового гаю, який звуть тепер Тарасовим. Ні, він не був посаджений поетом, але за розповідями старожилів та їхніх предків Тарас Григорович полюбляв посидіти під ним і помріяти, нерідко приходив туди у супроводі місцевих дітлахів і пригощав їх цукерками.
Також поет прогулювався урочищем Кинь-Грусть біля озер, а неподалік вже набагато пізніше оселився його внучатий племінник (за сестрою Катериною), видатний художник Фотій Красицький. Правнучка художника Міла Карпенко - друг нашої бібліотеки, не раз проводила тут майстер-класи й зустрічі зі школярами, розповідала про історію своєї родини та ділилася спогадами.
А перед входом до нашої бібліотеки росте верба, виплекана з гілочки, привезеної з Казахстану, з верби, колись посадженої на березі Аральського моря самим Тарасом. Це дуже символічно. І ми радо ділимося гілочками цієї верби для вирощування нових Тарасових верб по різних куточках України й зарубіжжя, а також запрошуємо українських письменників випити кави під вербою.
Наш район має багату історію, вивчаймо і бережімо її!
 

Наша адреса: м. Київ, вул. Казанська, 20
Тел.: (093) 430-52-90 


Як доїхати:
Автобуси: 32, 72 -їхати до зупинки " Кінотеатр "Кадр" " 
Тролейбуси: 18, 6, 25 -їхати до зупинки " Кінотеатр "Кадр""
Трамваї: 12, 19 - їхати до зупинки "Інститут ім. Бакуля" 
Маршрутні таксі: 219, 181, 525, 420, 32, 159, 227 -їхати до зупинки " Кінотеатр "Кадр"