ukenfrdeitptru

Сьогодні, в день народження Анни Ахматової (23.06.1889р.), наш музей несподівано поповнився чудесним експонатом з історією, який довгими й непрямими шляхами не один рік рухався до мети аж із околиць Санкт-Петербурга.

Киянка Алена Геращенко (Алена Геращенко), яка виросла й навчалася в Петербурзі, передала нашій бібліотеці родинну реліквію - "перчаточный столик", успадкований нею від діда Термана Олександра Марковича.
Цей столик довгі роки мешкав на його дачі в курортному містечку на березі Фінської затоки - в дачному поселенні "Сестрорецкий Курорт", де в першій половині та в середині ХХст активно будувалися дачні будиночки (здебільшого дерев'яні) в стилі "північний модерн".
Обживали їх люди небідні, здебільшого люди мистецтва. І хоча власник столика сам не був безпосередньо творчою людиною, в його домі бувало чимало досить відомих людей з тієї царини. Тож цілком можливо, що на цьому столику не раз стояли чарочки та чашечки з кавою, за ним не раз обговорювалися культурні новини та плани, цілком вірогідно, що йшлося й про Анну Ахматову. Звісно, ніхто не стверджує, що й сама поетка кавувала за ним, але, можливо, десь неподалік сиділа за подібним столиком і писала свої вірші, адже велика частина її життя пройшла у Петербурзі, неподалік від якого й похована в Комарово (що зовсім поруч із Сєстрорєцком)
Ми щиро вдячні пані Альоні, цей предмет інтер'єру з історією, який довгі роки зберігався в її родині, а тепер стане ще однією родзинкою нашого музею!
Ми розповідатимемо про нього відвідувачам та шанувальникам творчості Анни Ахматової!
Щойно закінчаться карантинні обмеження - чекаємо наших читачів у гості, хвалитимемося обновкою!
А сьогоднішню дату ми відзначили кавою з тортиком у музеї у вузькому колі співробітників.
Анна Горенко полюбляла і каву, і солодощі