Міжнародний круглий стіл користувачів автоматизованої інформаційно-бібліотечної системи “ MARK – SQL ”

31 жовтня 2006 р. у Центральній районній бібліотеці ім. О. С. Пушкіна ЦБС Оболонського району м. Києва відбувся Міжнародний круглий стіл користувачів автоматизованої інформаційно-бібліотечної системи “ MARK – SQL ”, у якому взяли участь понад 30 фахівців, переважно з київських публічних бібліотек.

Організатори заходу – Централізована бібліотечна система Оболонського району м. Києва та фірма “Обрій” – дистриб’ютер автоматизованої інформаційно-бібліотечної системи “ MARK – SQL ”в Україні.

Круглий стіл відкрила завідувачка.бібліотекою ім. Анни Ахматової, відповідальна за автоматизацію ЦБС Оболонського району Н.В. Людвік. Вона зазначила, що комплексний, системний підхід до впровадження інновацій вивів бібліотеки Оболонського району м. Києва до нового ступеню розвитку, а трансформація місії та функцій районних бібліотек свідчить про суттєвий прогрес у розвитку бібліотечної справи в Україні в цілому.

Продовжив програму Круглого столу кандидат юридичних наук, автор більше 50 опублікованих наукових та 20 публіцистичних праць з інформаційно-правової тематики А.І. Марущак. Він розповів про свій науково-практичний посібник “Правомірні засоби доступу громадян до інформації”, у якому розкрито теоретичні та практичні основи реалізації права громадян на доступ до інформації, а також визначено особливості правової регламентації різноманітних засобів та процедур отримання громадянами інформації.

Значну увагу учасників Круглого столу викликала доповідь директора фірми “Обрій”, дистриб’ютера автоматизованої інформаційно-бібліотечної системи “ MARK – SQL ”в Україні О.О. Волкового про впровадження АІБС “ MARK – SQL ” та перспективи автоматизації в мережі публічних бібліотек м. Києва. Він наголосив на тому, що “ MARK – SQL ” сьогодні має найбільшу кількість інсталяцій в бібліотеках системи Міністерства культури і туризму України. На черзі широкомасштабне впровадження цієї системи в мережі освітянських бібліотек.

Центральною в програмі Круглого столу стала презентація четвертого етапу Цільової районної програми “Створення єдиного інформаційного простору ЦБС Оболонського району” – Проекту програми “Створення міжбібліотечної корпоративної комп¦’ютерної мережі Централізованої бібліотечної системи Оболонського району м. Києва 2007 – 2009”, яку представила відповідальна за автоматизацію ЦБС Оболонського р-ну – зав. бібліотекою ім. Анни Ахматової – Людвік Н.В.
Завершальною в програмі Круглого столу стала демострація особливих можливостей у новій версії АІБС “ MARK – SQL ”. Представники розробника “ MARK – SQL ” (НВО “Інформсистема” Москва, Росія) – заступник генерального директора Л.В. Левова та головний розробник системи С.В. Єфремов розкрили проблеми переходу версії 1.6 до версії 1.10., а також провели мастер-клас, відповідаючі на практичні запитання користувачів “ MARK – SQL ”.

Повний список статей

 

return_links(); ?>