«Бібліотеки на шляху змін»

20 лютого 2007 року розпочалися курси підвищення кваліфікації для бібліотечних працівників на тему «Бібліотеки на шляху змін», організатором яких виступає Державна Академія керівних кадрів культури і мистецтв.

21 лютого 2007 року у бібліотеці ім. Анни Ахматової Оболонської ЦБС, в рамках даного навчання, відбувся круглий стіл «Образ публічної бібліотеки XXI ст.: нове бачення», у якому взяли участь фахівці районних публічних бібліотек м. Києва.
       
Про першочергові завдання публічних бібліотек, пріоритети бібліотечної політики, про роль і місце бібліотек в сучасному суспільстві розповіла Інна Олексіївна Цуріна, завідувачка відділом наукового аналізу та розвитку бібліотечної справи Національної Парламентської бібліотеки України.
   
У центрі уваги учасників круглого столу були такі проблеми: публічні бібліотеки в контексті суспільства знань; впровадження систем автоматизації та інформаційно-комунікативних технологій; інформаційна підтримка читачів як один із важливіших пріоритетів діяльності публічних бібліотек; публічні бібліотеки як центри читання і формування інформаційної культури особистості; дозвілева функції публічних бібліотек; бібліотечно-інформаційні ресурси в традиційному і електронному варіантах; формування кадрового потенціалу; проблеми взаємного доступу та обміну інформаційними ресурсами; власні бібліотечні інформаційні продукти; публічні бібліотеки: нові можливості соціального партнерства.
   
Великий інтерес викликав досвід роботи ЦБС Оболонського району у впровадженні систем автоматизації та інформаційно-комунікативних технологій в бібліотечний процес, про який надала інформацію директор ЦБС Наталія Вільямівна Людвік, а також висвітлила проблеми сучасних бібліотек, поділилась творчим доробком Оболонської ЦБС та баченням перспектив розвитку публічних бібліотек України.

 

Повний список статей

return_links(); ?>