ВЕБІНАР "Введение в гайдароведение"

Російська Федерація, Москва, 4 жовтня 2011року, 11 година. Розпочав свою роботу всеросійський вебінар «Вступление в Гайдароведение» для працівників дитячих бібліотек, присвячений 70-річчю загибелі А. П. Гайдара. Інтернет-спілкування було організовано за ініціативою Центральної міської дитячої бібліотеки ( ЦМДБ) ім.А.П.Гайдара м. Москви.

О 10 годині, але вже за київським часом, до учасників вебінару приєдналась група з тридцяти п’яти бібліотекарів ЦБС Оболонського району м.Києва (Україна), які зібрались у читальній залі Центральної публічної районної бібліотеки ім. О.С.Пушкіна.

У вебінарі приймали участь бібліотеки м. Москви, а також бібліотеки, музеї, будинки творчості, школи із 44 міст Росії, України та Білорусії, які носять ім'я Аркадія Гайдара.

Україну представляли міста: Київ, Одеса, Севастополь, Запоріжжя, Канів.

З привітальним словом звернулась до учасників вебінару
А.П.Бажова-Гайдар. Аріадна Павлівна зупинилась на величезному значенні проведення Гайдарівського вебінару для бібліотекарів Росії і країн СНД.

«Загадки і парадокси Аркадія Гайдара » – тема доповіді доктора філологічних наук, професора Московського педінституту Арзамасцевої І.М., "Судьба барабанщика"- виступ письменника Б.Д.Мінаєва, "Гайдар – романтик" – тема виступу доцента літературного інституту О.П.Торопцева, "В пошуках позитивного героя" була доповідь Матліної С.Г. – доктора педагогічних наук, відповідального секретаря журналу "Библиотечное дело" та ін.

Знаний дослідник життя і творчості Гайдара Борис Камов, використовуючи величезний фактичний і, як він стверджує, достовірний матеріал, зобразив письменника як національного героя, висвітив невідомі сторінки його участі у Великій Вітчизняній війні, демонстрував, знайдені ним, меморіальні речі партизана А.Голікова.

Технічні можливості дозволяли здійснювати підключення не тільки з м. Москви де зібрались доповідачі й почесні гості вебінару, але й з інших міст, в яких дбайливо бережуть пам’ять про Гайдара. Віртуально говорив і показував Арзамас, Клин, Калінінград, Архангельськ (Росія), Борисов (Білорусь), Канів, Одеса (Україна).

Узагальнюючи досвід проведення першого міжнародного вебінару, ми готові прийняти його результати такими, як вони є, - з вдячністю до своїх московських колег за можливість вчитися організовувати подібні заходи, а головне: за чудову нагоду поспілкуватися та обмінятися досвідом роботи, що не тільки сприятиме зміцненню дружніх зв’язків та співробітництва між нашими бібліотечними співтовариствами, а також вибудовувати міждержавні стосунки у культурному просторі наших країн.

ЦРБ ім. Аркадія Гайдара для дітей презентувала книжкову виставку "Назавжди в країні дитинства",
ЦПРБ ім. О.С.Пушкіна – віртуальну виставку "Аркадій Петрович Гайдар – життя як подвиг"

 

Повний список статей

 

return_links(); ?>