Міжнародна науково-практична конференція
«Бібліотек@ - трансформація інтелектуального середовища»

( міст «Київ - Москва»)

19 травня 2011 року ЦБС Оболонського району за підтримки Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації та управління культури, туризму та охорони культурної спадщини проводила міжнародну науково-практичну конференцію «Бібліотек@ - трансформація інтелектуального простору» (міст Київ – Москва). На конференцію завітали гості з Державного бюджетного закладу культури (далі ДБЗК) ЦБС «Кунцево» м.Москви, представники Української бібліотечної асоціації, провідні спеціалісти Національної парламентської бібліотеки, Національної бібліотеки для дітей, директори центральних бібліотечних систем Київської області, Міської публічної бібліотеки ім. Лесі Українки м. Києва, директор та провідні спеціалісти Центральної бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка для дітей м. Киева та Міської спеціалізованої молодіжної бібліотеки «Молода гвардія», директори та фахівці ЦБС м. Києва. Партнери заходу – "ЗАТ Оболонь",видавництво «Самміт-книга» та Інтернет провайдер ТОВ «Адамант».

Реєстрація учасників конференції була розпочата о 9:00.

Оболонський район радо вітав гостей у приміщенні ошатної актової зали Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації.
Захід розпочала вступним словом начальник Управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Розмаїта Ліана Сергіївна, яка представила президію конференції та привітала усіх присутніх з її відкриттям. Ліана Сергіївна наголосила на тому, що Київ та Москва - братерські міста і закликала їх до активної співпраці.
Голова Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації Антонов Василь Іванович виступив з привітальним словом та висловив надію, що дружба слов`янських народів, якім мають спільні корені та культурні джерела буде продовжуватися і надалі, а розвиток і поліпшенні мережі бібліотек стане одним з пріоритетних напрямків співпраці ЦБС Оболонського району та ЦБС «Кунцево» м. Москви. Василь Іванович сказав, що з дитинства із задоволенням ходив до бібліотеки і до сьогодні запах бібліотечного пилу нагадує про рідну книгозбірню, що викликало в залі бурхливі овації та симпатії присутніх.
Із словами підтримки виступив заступник голови Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації з гуманітарних питань Совенко Петро Олександрович, який привітав московських гостей на щедрій Оболонській землі та побажав успіхів у розбудові бібліотечної справи. Петро Олександрович наголосив, що держадміністрація з розумінням ставиться до важливої ролі бібліотек у культурному та інформаційному розвитку суспільства, а також всебічно підтримує і надалі підтримуватиме інноваційну діяльність ЦБС Оболонського району .

Директор «ЦБС Кунцево» м. Москви Бурковська Марта Сергіївна виступила з презентацією бібліотек «Кунцево», де розповіла про особливості кожної з бібліотек системи, міжнародну діяльність бібліотек ЦБС «Кунцево», обмін досвідом з закордонними бібліотеками, роботу з читачами та з префектурою міста Москви.

Марта Сергіївна висловила вдячність за теплий прийом та бажання ще раз відвідати Оболонський район м. Києва.

Виконавчий директор Української бібліотечної асоціації доцент, кандидат історичних наук Сошинська Ярослава Євгенівна привітала учасників конференції, розповіла про роботу бібліотек України, про різноманітні гранти, які просуває бібліотечна асоціація , про міжнародну діяльність УБА та запропонувала присутнім переглянутивиставку книжкових, періодичних та електронних видань УБА.
Директор ЦБС Оболонського району Людвік Наталія Вільямівна виступила зі словами привітання гостей на конференції, подякувала державній адміністрації Оболонського району, яка підтримує розвиток матеріально-технічної бази мережі бібліотек, сприяє їх творчій та інноваційній діяльності, забезпечує комфортні умови для їх роботи. Наталія Вільямівна розповіла про здобутки ЦБС та побажала всім такого розуміння і підтримки з боку влади в роботі бібліотек, як в Оболонському районі.
Директори ЦБС «Кунцево» та ЦБС Оболонського району закрили урочисту частину заходу, після чого усі присутні продовжили роботу в тематичних секціях.
Тематичні секції

 

1 секція – Секція бібліотек для дітей

 Усі зацікавлені залишилися в актовій залі Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації.

 Цікаво та емоційно продовжила роботу секція бібліотек для дітей.

Робота з дітьми завжди важка, але вдячна. Організувати дітям комфортні умови, залучити їх до читання - завдання усіх бібліотек, незалежно від їх місцезнаходження. Учасники Міжнародної конференції піднімали ряд важливих питань, щодо роботи бібліотек для дітей. 

  • Зав. відділом Національної бібліотеки України для дітей Гордієнко А.І. виступила з доповіддю та презентацією про підтримання читання в бібліотеках України для дітей.

2 секція – Секція бібліотечного обслуговування дорослого населення

 Роботу публічних бібліотек обговорювали на секції, яка проходила в приміщенні публічної бібліотеки ім. Самеда Вургуна ЦБС Оболонського району м. Києва за адресою вул. Мате Залки 3.

Заступник директора з наукової роботи «ЦБС «Кунцево» м. Москви , кандидат педагогічних наук Харькова І.В. виступила з доповіддю та презентацією на тему «ЦБС «Кунцево»: організаційна структура, основні види діяльності і напрямки роботи; Модернізація системи управління. Організаційне проектування»

  • Зав. відділом бібліотечного маркетингу «ЦБС «Кунцево» м. Москви Прануліс Ю. В. виступила з доповіддю про маркетингову та інноваційно-методичну роботу; Перспективні технології інформаційно-бібліотечного сервісу.
  • Зав. методичним відділом публічної бібліотеки ім. Лесі Українки Романюк О.І. виступила з доповіддю на тему «Публічні бібліотеки Києва: відповіді на виклик часу»

3 секція – Секція автоматизації  

Секційні доповіді проходили в приміщенні Центральної публічної районної бібліотеки ім. О.С. Пушкіна ЦБС Оболонського району м. Києва за адресою Оболонський проспект 16.

 Автоматизація бібліотечних процесів є пріоритетним напрямком в розвитку бібліотечної сфери.  

  • Заступник директора по автоматизації «ЦБС «Кунцево» м. Москви Свистунова Н.І. виступила з доповіддю на тему «Автоматизація бібліотек «ЦБС Кунцево» на базі MARC - SQL : етапи впровадження, проблеми та перспективи розвитку.

Відкриття літературно-меморіальної вітальні «Ахматова і Київ»

По завершенню роботи секцій всі бажаючі зібралися в приміщенні публічної бібліотеки ім. Анни Ахматової ЦБС Оболонського району м. Києва за адресою вул.. Казанська 20, де відбулося відкриття літературно-меморіальної вітальні «Анна Ахматова і Київ».

Начальник Управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації Розмаїта Ліана Сергіївна розпочала урочисте відкриття літературно-меморіальної вітальні.  

З розповідями про Київ в житті Анни Ахматової виступив відомий історик та дослідник київської старовини Кальницький М.Б.

Директор музею «Однієї вулиці» Шльонський Д.В. розповів про спільну роботу музею та бібліотеки над створенням літературно-меморіальної вітальні та висловив побажання на подальшу співпрацю.

Директор ЦБС «Кунцево» м. Москви Бурковська Марта Сергіївна презентувала публічній бібліотеці ім. Анни Ахматової ЦБС Оболонського району картину з зображенням книг на полиці. Картина є традиційним подарунком для бібліотек , які відвідує ЦБС «Кунцево» м. Москви. Відтепер частинку бібліотек Москви має і публічна бібліотека Києва.

Дякуємо за дозвіл на розміщення відеоролику
Романюк Ольгу Іванівну

Міжнародна науково-практична конференція була висвітлена в ефірі українського телебачення на каналі «Культура».

Повний список статей

 

return_links(); ?>