Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг
та електронного врядування

11 квітня 2011 року у Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» був проведений Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування. На цьому заході, відкритому для відвідування усіма бажаючими, були продемонстровані інструменти електронного врядування та інноваційні послуги, які надають бібліотеки України. Співорганізаторами ярмарку є програма «Бібліоміст», Міністерство культури України, Українська бібліотечна асоціація, Програма сприяння парламенту, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), та Відділ преси, освіти і культури Посольства США в Україні.

              

«Бібліоміст» – це партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства культури України та Української бібліотечної асоціації, на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 мільйонів доларів США. Для сприяння досягненню цілей програми, корпорація Microsoft безкоштовно передасть публічним бібліотекам України програмне забезпечення на суму близько 4,4 мільйона доларів США. «Бібліоміст» є програмою, яка розрахована на чотири роки та покликана перетворити бібліотеки на сучасні громадські центри та підвищити роль бібліотек в українському суспільстві. Проект допомагає модернізувати доступ громадян України до інформації у публічних бібліотеках шляхом обладнання технікою, навчання та розвитку організаційної спроможності, а також формування у суспільстві розуміння ключової ролі бібліотек і необхідності їх підтримувати.

На ярмарці ЦБС Оболонського району представляла свій проект «WEB-портал – віртуальна ЦБС».

Експомісце ЦБС Оболонського району м.Києва

 

Проект: «WEB-портал – віртуальна ЦБС»

Ініціатива передбачає створення окремого сайту для кожної з 11 бібліотек району у рамках єдиного веб-порталу. Кожен з сайтів стане по суті повноцінною віртуальною бібліотекою, яка працює з користувачами у режимі віддаленого доступу. Таким чином можна працювати з електронним каталогом, базою даних періодичних видань, тематичними БД, повними  текстами (в межах авторських прав), аудіо- та відео- записами, інтерактивними тестами для дітей та іншою інформацією.

Бібліотечний ярмарок було розпочато з урочистого відкриття та виступів  директора ініціативи «Глобальні бібліотеки» Фундації Білла та Мелінди Гейтс Дебори Джейкобс, посла США в Україні Джона Ф. Теффта, директора програми «Глобальні бібліотеки «Бібліоміст Україна» Матея Новака,  президента  IREX Роберта Пірсона, заступника Міністра культури України Лісничої Вікторії Миколаївни, Голови Комітету Верховної Ради з питань культури та духовності  Володимира Яворівського.

Після чого експозиція була відкрита для вільного огляду.

     

На ярмарку були присутні представники бібліотек з усієї України.

ЦБС Оболонського  району представляла презентацію власного порталу яка викликала жвавий інтерес. Презентація була представлена трьома мовами – українською, російською та англійською.

Підтримати та представити ЦБС Оболонського району прийшли також представники управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Оболонської районної державної адміністрації в місті Києві : начальник управління Розмаїта Л.С. та головний спеціаліст управління Малигіна Г.П.

 

Директор ЦБС Голосіївського району Станіславчук Г.П. та директор ЦБС Печерського району Чулаєвська О. А. прийшли підтримати директора ЦБС Оболонського району Людвік Н.В.

Завідувач відділу наукового аналізу та розвитку бібліотечної справи Національної парламентської бібліотеки України Цуріна І.О.

Директор Білоцерківської міської бібліотечної системи Красножон П.І.

Студенти Київського національного інституту культури та мистецтв, декан факультету культурології Новальська Т.В.  та викладач кафедри книгознавства і бібліотекознавства Тимошенко І.В.

Представниця журі оцінює презентацію ЦБС Оболонського району на ярмарку.

 

Журі оцінює проект ЦБС Оболонського району

Микола Томенко та команда ЦБС Оболонського району

 

 

 

  На закритті ярмарку з заключним словом виступив заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко  

Партнери ЦБС Оболонського району – представники «Матрікс Прес»:  директор Березна Т.І. та Волковий О.О.

 

Повний список статей

 

return_links(); ?>