Мiжнародна наукова конференцiя
(НБУ ім. В. І. Вернадського) 2011

 

4-6 жовтня 2011 р. в Національній бібліотеці України ім. В. І. Вернадського відбулася Міжнародна наукова конференція на тему "Формування і розвиток бібліотечного електронного середовища". Представники ЦБС Оболонського району м. Києва взяли участь у роботі 2-ої секції конференції ("Наукові бібліотеки та перспективні Інтернет-технології"). З доповіддю "Залучення міжнародного веб-трафіку до бібліотечного порталу" виступив головний інженер ЦБС Олег Анатолійович Білостоцький.

В доповіді було поставлено проблематику підвищення популярності бібліотечного веб-ресурсу завдяки залученню відвідувачів сайту з інших країн (міжнародного веб-трафіку), було визначено основні фактори, що сприяють такому залученню:
- географічна віддаленість (як показує досвід - країни-сусіди дають в цілому більше міжнародного трафіку, ніж віддалені країни);
- специфіка інформаційного наповнення (контент сайту має бути цікавим не лише місцевій аудиторії, але й відвідувачам з інших країн);
- мова (контент має бути зрозумілим для іноземних відвідувачів).

Доповідачем було проаналізовано контент порталу ЦБС Оболонського району та зроблено висновки про те, що певна його частина становить інтерес для відвідувачів з інших країн (насамперед Росії). З огляду на це й було розпчато переклад матеріалів порталу російською мовою з метою створення двомовного варіанту веб-ресурсу.

Для спеціалістів з веб-дизайну значний інтерес являє собою технічна реалізація переключення між мовами інтерфейсу сайту. Це питання також було розглянуто. На практиці для реалізації переключення на російськомовну версію веб-сторінки потрібно:
1. Створити копію україномовної веб-сторінки в тій же папці, що й оригінальний файл.
2. Найменувати копію так саме як і оригінальний файл, але з префіксом _ru- (наприклад, оригінальна сторінка зверться page.htm, тоді копія - _ru-page.htm).
3. Перекласти контент сторінки _ru-page.htm російською мовою.
4. На укр. сторінці page.htm після тега <body> вставити текст скрипта 1.
5. В тексті скрипта 1 відредагувати теги <img src="../images/rus.gif" та <img src="../images/ukr.gif" так, щоб вони коректно посилались на зображення російського та українського прапорців відповідно.
6. На рос. сторінці _ru-page.htm вставити текст скрипта 2.
7. В тексті скрипта 2 відредагувати теги <img src="../images/rus.gif" та <img src="../images/ukr.gif" так, щоб вони коректно посилались на зображення російського та українського прапорців відповідно.

Завершив доповідь аналіз результатів реалізації заходів з залучення міжнародного веб-трафіку до бібліотечного порталу. Було показане зростання загальної кількості відвідувачів сайту за 2006-2011 рр.(з 11 тис. до 186 тис. відвідувачів на рік) а також зростання частки російських відвідувачів в загальній структурі веб-трафіку бібліотечного порталу (з 1% до 17-20%).

 

 

 

 

Повний список статей

 

return_links(); ?>