Вже давно стало доброю традицією відзначати 30 вересня Всеукраїнський день бібліотек - свято важливе для кожного з нас, яке об’єднує працівників бібліотек і усіх небайдужих громадян. 

Централізована бібліотечна система Оболонського району міста Києва щороку долучається до цієї урочистої події - тож і цього разу ми, за ініціативи депутата Київської міської ради від Оболонського району м. Києва Мирослави Смірнової, за участю громадських організацій, провели яскравий Бібліофест “Разом до перемоги!», спрямований на  збір коштів на допомогу силам оборони.

Не зважаючи на складні обставини, в яких живе наше суспільство, захід  відкрила директор Централізованої бібліотечної системи Оболонського району м. Києва Олена Львович, яка в короткій промові привітала присутніх і запросила до слова почесних гостей – депутата Київської міської ради від Оболонського району м. Києва  Мирославу Смірнову,  заступника голови Оболонської в місті Києві районної державної адміністрації  Горіна Олександра Дмитровича, начальника відділу культури Оболонської в місті Києві РДА Ліану Розмаїту, які були одними з організаторів заходу і доклали значних зусиль для його успішного проведення. Вони привітали бібліотекарів з Всеукраїнським днем бібліотек, побажали успішного професійного розвитку, висловили сподівання на те, що захід приверне значну увагу потенційних читачів і всіх небайдужих мешканців району і залучить їх до волонтерської роботи і благодійної діяльності на підтримку ЗСУ.

Першим заходом «Бібліофесту», з якого почалася його творча частина, стала  виставка картин чудової талановитої художниці Анастасії Лівенської, яка відкрилася в просторому залі галереї «Оболонь-Art» Центральної районної бібліотеки ім. Героїв Небесної Сотні для дітей.

Автор художніх робіт особисто представила експозицію своїх творів і розповіла відвідувачам про складний процес їх написання, її художні погляди і задуми. Живописні роботи Анастасії, переважною мірою написані з натури в класичній манері академічного реалізму, пронизані світлом і  теплими тонами. Вони відразу привернули величезну увагу відвідувачів і справили сильне враження на всіх присутніх. Кожна картина – чи то колоритні образи природи, пишні і радісні квіткові композиції, міські пейзажі, затишна сільська криниця біля хати, чи стильні портрети людей, або ніжні образи милих котиків – усе  це пронизано щирою любов’ю до нашої країни, її культури, природи і людей.

 За кожною картиною стоїть своя історія, як то - образ маленького сумного кошенятка, написаного з натури – воно було врятовано під час звільнення тимчасово окупованої території в м. Буча і потрапило в нову родину. Хоча тваринці пощастило, в його очах застиг сум, страх пережитого, а пронизливий вираз цих оченят став подібний людському.

В експозиції представлено багато сильних образів, що мають філософське забарвлення і викликають сильні почуття, завдяки таланту їх автора. Пропонуємо усім відвідати нашу галерею і на власні очі побачити чудові твори пані Анастасії.

Також в галереї були представлені дитячі художні роботи, створені під час студій арт-терапії під керівництвом народної майстрині Наталі Чередніченко, яка також є співробітником нашої публічної бібліотеки
ім. А. Ахматової. Деякі діти пережили жахи війни і були врятовані з окупованих територій, тож тепер необхідно докладати значних зусиль, щоб підтримати їх і допомогти їм набути душевної рівноваги – саме в цьому полягає цілюща роль арт-терапії.                                                                                                                                                                                                              

Зокрема, маємо нагадати, що в ЦРБ ім. Героїв Небесної Сотні для дітей працює також кімната-музей «Світлиця української гідності», присвячена Героям Небесної Сотні і учасникам АТО, а у холі бібліотеки знаходиться постійна фотовиставка, присвячена подіям Революції гідності.

Після відкриття художньої виставки «Бібліофест» розгорнувся у повну силу.  В останній день вересня погода потішила нас майже літнім теплом і ласкавим сонцем. Тож на відкритому майданчику Центральної районної бібліотеки ім. Героїв Небесної Сотні для дітей відбувся яскравий благодійний ярмарок «Підтримай Збройні сили України» - всі збори від якого пішли на допомогу ЗСУ.

Участь у заході взяли численні наші друзі і партнери - працівники бібліотек, народні майстри різних напрямків, письменники, художники, громадські організації і волонтери. Особливо хочеться відзначити участь: Міжнародного клубу «Rotary Club Kyiv International», фітнес-клубу «MalibuFit», дитячого центру всебічного розвитку «Артльорн», громадських організацій: «ГО «Волонтерське об’єднання  «Світле майбутнє», громадської організації «Матусі Пріорки», громадського об’єднання «Майстри Конотопа»,  спільноти «Вагітняшки та матусі з дітками до 3-х рочків Деснянського та Оболонського районів», екологічні організації, тощо.

Хочеться зазначити, що навіть ще до початку офіційного відкриття, наш творчий ярмарок вже привернув увагу численних містян, зібравши величезну юрбу дітей і дорослих, для яких став проблиском радості та надії на фоні воєнного часу.  

Тут на ярмарку були широко представлені різноманітні художні витвори народних майстрів, зокрема: неймовірно гарні ювелірні прикраси з натурального каміння, витвори з бісеру та шкіри, розписи по дереву, вишивка, розписи по тканині і навіть оригінальні вироби з природних матеріалів.

Окремо варто відзначити широко представлені авторські витвори художників-лялькарів: їх було дуже багато, а самі ляльки являли собою унікальні художні образи, емоційні та казкові – від милих традиційних ляльок-мотанок, ляльок-тильд і різноманітних текстильних казкових героїв до персонажів сучасної історії, від милих тваринок - ведмедиків, зайчиків, котиків - до складних персонажів філософських книг і квіткових композицій, створених з мила ручної роботи.

Хочеться особливо відзначити роботи представниць громадського об’єднання «Конотопські майстри», які  спеціально приїхали на наше свято з міста Конотопу, щоб взяти участь у цій творчій події і підтримати її.

Дане товариство об’єднує 40 талановитих майстрів, які працюють в різних напрямках народного мистецтва - кожен твір несе особливе душевне тепло і гарний настрій, привертає увагу своєю вигадливістю, добрим гумором і красою.

Київські майстри також активно долучилися до нашого заходу і були широко представлені на ярмарку. Серед їх творів - чудові ювелірні прикраси, різноманітні текстильні ляльки, в’язані шалі, серветки, іграшки, розписи по тканині та інше.

Протягом дня відбувалася автограф-сесія талановитих письменниць Міли Іванцової та Анни Носової, які також приєдналися до заходу - усі бажаючі мали можливість щиро поспілкуватися з авторами, придбати їх книжки і отримати автографи.

Міла Іванцова є відомою київською письменницею, а також співробітницею нашої публічної бібліотеки ім. А. Ахматової – це надзвичайно творча особистість, в доробку якої вже багато чудових книжок. На нашому ярмарку всі мали можливість придбати її книги «Я тут живу» і «Моя бабуся спала з Саган».

Анна Носова не лише є автором власного книжкового всесвіту, але й талановитою майстрнинею-дядькаркою, яка створює унікальних ляльок - героїв своїх творів. На нашому ярмарку вона представила свою нову книгу «Казки темного лісу» і її героїв, дивних створінь, що населяють її вигаданий світ. Книга Анни є філософською і трохи готичною казкою для дорослого читача.

Найактивнішу участь у «Бібліофесті» взяли учасники «Волонтерського об’єднання  «Світле майбутнє», які організували майстер-клас з плетіння маскувальних сіток і «кікімор», наочно навчаючи всіх небайдужих. Вони розповідали про свою надзвичайно актуальну зараз волонтерську діяльність, яка розпочалася ще у 2014 році і триває вже більше восьми років заради підтримки ЗСУ.

Їх робота не обмежується лише плетінням сіток, учасники групи допомагають усім чим тільки можливо – шиють одяг і білизну, збирають гуманітарну допомогу, тощо. Всі учасники заходу мали можливість долучитися до волонтерської роботи, запропонувати свою допомогу – все заради перемоги!

Оскільки захід відвідало багато дітей, як підлітків так і малечі, то для них було передбачено багато розваг.

З найменшими дітьми працювали аніматори - принцеса Рапунцель та Прекрасний Принц завітали на свято, щоб розважати малечу рухомими іграми і танцями. Молодші школярики брали участь у веселих конкурсах, для них протягом дня працювала студія аквамакіяжу, проводився майстер-клас з малювання.

Старші діти разом з дорослими мали також змогу взяти участь у майстер-класі з патріотичного розпису футболок, який провела художниця Анастасія Лівенська. Вона навчила цікавим прийомам перенесення малюнку на тканину - всі учасники створили для себе чудові футболки!

Підлітки також взяли участь в екологічному флешмобі «Збережи життя» - вони виготовили екоінсталяцію з пластикових кришичок.

Для всіх охочих юних учасників Бібліофесту фітнес-клуб «MalibuFit» провів веселе заняття з фітнесу. Діти з радістю приєднувалися до рухливих вправ і виконували завдання.

Протягом дня наш бібліотечний ярмарок відвідали численні мешканці району, серед яких було дуже багато дітей, молоді, людей старшого віку – усі щиро намагалися взяти участь у майже всіх благодійних заходах -. кожен знав, що зароблені кошти організатори «Бібліофесту» перерахують на підтримку ЗСУ.

Події «Бібліофесту» допомагала висвітлювати перша інвестиційна кінокомпанія «Smart movie».

Ми дуже раді тому, що наш Бібліофест успішно відбувся і пройшов у надзвичайно теплій атмосфері. Вдячні всім учасникам заходу і мешканцям району, які приєдналися до нього, сподіваємося на те, що кожен і надалі братиме участь у благодійній діяльності і волонтерській роботі!

 


Анонс (2)