×

Повідомлення

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

У останні роки в Україні, особливо у середовищі дітей та молоді, все більшої популярності набуває відносно нова традиція святкування «Хелловіну» (англ. «Halloween»), назва якого походить від виразу «All Hallows Even», (а зовсім не від слова «Hell» («Пекло»), як часто думають люди) і буквально означає «Надвечір’я напередодні Дня Усіх Святих».

Свято це має давні кельтські корені і  широко святкується у США, Канаді, Британії, Шотландії, Ірландії та багатьох країнах Західної Європи. Колись в ніч з 31 жовтня на 1 листопада кельти вшановували душі померлих предків - з приходом християнства зміст свята і традиції дещо змінилися. Вважається, що у ніч напередодні Дня Усіх Святих (1 листопада), відбувається розгул неприкаяних духів і різної «нечистої сили», яку вже на ранок проганяє святість нового Дня, присвяченого усім християнським Святим, для вшанування яких не був визначений окремий день у церковному календарі. З часом Хелловін став веселим молодіжним святом – він відзначається пишним маскарадом, під час якого усі учасники вдаються до веселощів, пригощаються солодощами і виявляють надзвичайну вигадливість у створенні костюмів привидів, відьом, різноманітної «нечисті», а за останньою модною традицією – навіть перевтілюються у героїв готичних романів, фільмів жахів і популярних коміксів. Вважається, що люди перевдягаються у представників містичних сил, щоб обдурити начисть і відвести від себе її пильну увагу. Свято дуже полюбляють діти і молодь, адже під час Хелловіну можна вдаватися до різних пустощів і вимагати від дорослих солодощів, стукаючи до будинків сусідів і грізно вигукуючи «Цукерки, або життя»!

В Україні Хелловін святкується ще не дуже широко, але має популярність у молодіжному середовищі, тож і наша централізована бібліотечна система Оболонського району підтримала цю традицію. Святкування Хелловіну пройшло у всіх 11 бібліотеках району – для читачів були підготовлені книжкові тематичні виставки та композиції, разом з юними читачами виготовлялися костюми та різні «Хелловінські» поробки, зокрема, «Світильники Джека» з гарбузів та різні прикраси. Для дітей та молоді з наголи святкування були проведені різні ігри та вікторини, їм також розповідали історію та традиції свята. Ми всім бажаємо гарно повеселитися у Хелловін і бажаємо щасливого Дня Усіх святих!

{gallery}biblioteki/cbs/2021_10_29{/gallery}


Анонс (2)