СІКОРСЬКИЙ ІГОР ІВАНОВИЧ народився 1889 року в Києві в інтелігентній та багатодітній родині відомого на все місто психіатра Івана Сікорського та його дружини й відданої матері своїм п’ятьом дітям, Марії Стефанівни.

Біографія Ігоря Сікорського надзвичайно плідна, про його життя можна вести довгі та цікаві розповіді, але ми зробимо акцент лише на київському періоді життя, а саме, що пов'язує відомого авіаконструктора з Куренівкою .

У 1900 році Ігор Сікорський вступив до Першої київської гімназії – найстарішого київського навчального закладу. Проте освіта в класичних гімназіях була суто гуманітарною, а хлопця вабили точні науки, тому за рекомендацією старшого брата Сергія, який навчався в Морському кадетському корпусі в Санкт-Петербурзі, батьки відправили туди і Ігоря. Проте під час навчання Ігор зрозумів, що його не вабить військова кар’єра – він прагнув майструвати та випробовувати гелікоптери. І тому батько Ігоря відправляє його до технічної школи закордон. Проте рівень навчання не задовольняв Сікорського-молодшого і провчившись 6 місяців, він повернувся до Києва, де вступив до Київського політехнічного інституту на повітроплавне відділення.

Вже у 19-річному віці він, будучи студентом, почав працювати над розробкою та спорудженням свого першого гелікоптера. Роботи велися на подвір’ї батьківської садиби та в авіагаражі КПІ. Після двох невдалих спроб злетіти в небо, Сікорський разом зі своїми однодумцями розробляє свій перший аероплан. Молоді спеціалісти організували авіамайстерню у двох спеціально для цього збудованих ангарах у КПІ і на Куренівці. І ось, нарешті, здійснилось – на Куренівському летовищі однодумці, студенти і викладачі КПІ, а також і журналісти зібрались на ранок 17 червня 1914 року, щоб бути свідками легендарної події – політ аероплану Сікорського над київським небом!

Сікорський був відомий далеко за межами своєї Батьківщини – у 1919 році він емігрував до США, де заснував всесвітньо відому корпорацію Sikorsky Aircraft, яка виготовляла гелікоптери для багатьох країн світу.