ІВАН ЇЖАКЕВИЧ народився в селі Вишнопіль Черкаської області, але потім вступив до Київської художньої школи під керівництвом Миколи Мурашка.

На початку ХХ століття художник розписав Храм преподобних Антонія і Феодосія Печерських, але найвідомішою роботою являються розписи в палатах Києво-Печерської лаври та розписи Трапезної церкви. Також розписував Георгіївську і Борисоглібську церкви, що на Подолі, які в 30-х роках були зруйновані.
Також Їжакевич дуже переконливо зобразив первісне стійбище (так звану Кирилівську стоянку), яка існувала 20 тисяч років тому. До Івана Сидоровича зверталися священики кількох околичних церков столиці з проханнями прикрасити їх храми своїми роботами. Так з'явилися його фрески та ікони в нині діючих Покровської церкви на Пріорці і Макаріївській церкви на Татарці, хоча частину робіт Їжакевич виконував практично «підпільно». При цьому, влада не лише закривала на цей факт очі (мовляв, що візьмеш з 80-річного художника?), але і до 85-річного ювілею нагородила Їжакевича орденом Трудового Червоного Прапора, а через два роки присвоїла звання народного художника УРСР.
Жив Іван Їжакевич у власному будиночку на Куренівці, серед зелені і чистого повітря. Викладав креслення та малювання у школі № 14.
У 1964 році, до сторіччя Їжакевича, на стіні його будинку (вул. Садовського, 8А) на Куренівці було встановлено меморіальну дошку. Згодом іменем художника була названа одна з вулиць Києва на Пріорці.