У Києві на березі Дніпра, поблизу затишної Оболонської набережної, розташована одна з найцікавіших зон відпочинку столиці.

Це невеличкий і дуже затишний «Сад каменів», назва якого відразу викликає в уяві образ далекої та загадкової Японії, адже саме в цій країні зародилася ця прекрасна традиція поєднувати мінливу красу квітучих садів з віковічною міццю каміння. Такими садами японці прикрашали свої маєтки з давніх давен, надаючи природним камінним структурам мистецьку цінність, створюючи художні композиції з камінних глиб різних пород у поєднанні з буйною рослинністю.

 «Сад каменів» на Оболонській набережній був створений у 2011 році за ініціативою та на кошти будівельників ТОВ МЖК «Оболонь».

Він займає 0,35 га і спроектований у формі вітрила, що дуже символічно для Оболонського району, адже тут кияни можуть милуватися видами Дніпра з прекрасної набережної, саме на Оболоні діє яхтклуб, а зовсім неподалік саду розташований Коледж морського і річкового флоту Державного університету інфраструктури та технологій. Його візитною карткою є чудова скульптурна композиція «Вітрильник», встановлена біля головного входу коледжу. Тож «Сад каменів» підхопив ідею водної тематики і гідно утілює її дещо таємничу і фантастичну атмосферу.

Своєю назвою, однак, він завдячує величній композиції з 24-х базальтових колон, доріжкам, красиво вимощеним камінням і окремим художнім композиціям з кам’яних глиб. Відвідувачі саду також можуть покружляти кам’яними лабіринтами. Усі природні матеріали, які використовувалися для створення саду, були видобуті в нашій країні і привезені з різних куточків України.

Про це свідчать написи на композиціях. Тут можна побачити згадку про каміння з кар’єрів у Житомирській, Рівненській, Запорізькій та Закарпатській областей. Сам проект саду і його втілення в життя належить скульптору з м. Ужгород - Олексію Шамшурі.

Парк прикрашають чудові бронзові скульптури звірів, зокрема постаті пантери та орла, а також – фігури вже згаданих фантастичних істот, серед яких особливо привертає погляди відвідувачів прекрасна русалонька, яка тримає в руках черепашку і спокійно та милостиво усміхається перехожим.

Будівельники вигадали забавну легенду для гостей міста – нібито той, хто торкнеться грудей русалоньки, обов’язково зустріне справжнє кохання. Перевірити, чи діють чари прекрасної морської діви, може кожен бажаючий на своєму досвіді.

А ще в «Саду каменів» перехожі можуть познайомитися з іншими бронзовими мешканцями цього маленького фантастичного світу. Наприклад, з велетенськими комахами: лінивою мурашкою, яка відпочиває, лежачі на спинці та підставивши черевце під сонячні промені, а ще з велетенською бабкою, яка теж завітала до саду і метеликом, який в позі мислителя розмірковує про щось дуже важливе.

На всіх бажаючих в саду чекають 16 лавочок для відпочинку і медитації, а ще в парку встановлено 24 декоративних ліхтарика, які сяють вночі і створюють таємничий та затишний настрій.

Але головною окрасою парку є великий, виконаний з граніту і бронзи, фонтан, діаметром близько 11 метрів, який яскраво підсвічується вночі. В центрі фонтану розмістилася композиція з трьох дівочих бронзових фігур – подружки ховаються від дощу під великим грибком-парасолькою і, простягнувши ручки, ловлять крапельки з неба. Одна з дівчат тримає на руках невідому тварину. Цей фонтан у спекотну літню пору обов’язково тішить і дітей і дорослих.

«Сад каменів» - є чудовою зоною для відпочинку і неспішних прогулянок, а ще від нього можна відразу вийти на набережну і продовжити вечірній променад.

Розташований сад за адресою - проспект Героїв Сталінграда, 2-Г.

Якщо ви ще не побували тут, завітайте обов’язково помилуватися його красою.