Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту

Публічна бібліотека
ім. Панаса Мирного

Калейдоскоп подій

Головна сторінка
ЦБС
Головна сторінка
Сторінка завідуючої

Наші координати

Як записатись

Правила користування

Бібліотека передплатила

Наша бібліотека (фотогалерея)

Калейдоскоп подій

Про Панаса Мирного

Твори Панаса Мирного
Про Оболонь
Пошта
 

Пошук по сайту

 

Урок-повідомлення «Підкорювачі космічних трас»
/До Всесвітнього дня авіації і космонавтики/

До Всесвітнього дня авіації і космонавтики (Міжнародного дня польоту людини в космос) в ПБ ім. Панаса Мирного для учнів 2-го класу ЗОШ №9 був проведений урок-повідомлення.
«Людство не лишатиметься вічно на Землі, а в погоні за світлом і простором спочатку несміло проникне за межі атмосфери, а потім завоює собі весь навколосонячний простір»

(К.Е. Ціолковський).

Рівно 55 років тому 12 квітня 1961 року Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин.

Яскраві успіхи космонавтики – закономірний результат самовідданої праці багатьох тисяч людей, десятків трудових колективів, які роблять все від них залежне в ім’я прогресу космічної галузі.
Золотими літерами в історію космонавтики вписане ім’я нашого земляка Юрія Кондратюка (Олександр Шаргей). На космодромі Канаверал (США) йому встановлено пам’ятник, його ім’ям названо не тільки вулиці ( доречі наша бібліотека знаходиться на вулиці Кондратюка) та навчальні заклади а й малу планету та кратер на зворотному боці Місяця. Адже завдяки його науковій праці «Завоювання міжпланетних просторів», американські астронавти відвідали Місяць (1969 р.). Один з керівників програми «Аполлон» Джон Гумбольт писав, що в момент запуску «Аполлона-9» він думав про видатного українського вченого й інженера Юрія Кондратюка. Після висадки американців на Місяць інший американський вчений Лоу зізнався: «Ми розшукували маленьку, мало чим примітну книжечку видану в Росії зразу ж після революції. Автор її, Юрій Кондратюк, обґрунтував і розрахував найекономнішу схему польоту на Місяць з поверненням на Землю. Цією схемою ми й скористалися».
Україна – визнана у світі космічна держава. Вона входить до п’яти провідних країн на ринку космічних послуг і технологій.
19 листопада 1997 року у складі міжнародного екіпажу на борту американського космічного корабля «Колумбія» на навколоземну орбіту вперше вирушив громадянин незалежної України Леонід Каденюк.
«На «Колумбії» зі мною був материнський рушник і «Кобзар».
Зустріч була цікавою та корисною.
Кожен учень міг особисто ознайомитися з літературою даної тематики.

 

Всі події

 

 
© 2006- ЦБС Оболонського району м.Київ

 

return_links(); ?>