Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту

Публічна бібліотека
ім. Панаса Мирного

Калейдоскоп подій

Головна сторінка
ЦБС
Головна сторінка
Сторінка завідуючої

Наші координати

Як записатись

Правила користування

Бібліотека передплатила

Наша бібліотека (фотогалерея)

Калейдоскоп подій

Про Панаса Мирного

Твори Панаса Мирного
Про Оболонь
Пошта
 

Пошук по сайту

 

Літературно-музичний вечір «Жди меня, и я вернусь…»
(присвячений 100-річчю з дня народження Константина Симонова)

За сприяння літературного об’єднання «Оболонські зустрічі» керівник якого Максимов Володимир Іванович, 1 березня в читальній залі ПБ ім. Панаса Мирного пройшов літературно-музичний вечір присвячений 100-річчю з дня народження письменника, поета, драматурга – Костянтина Михайловича Симонова (1915-1979). Головною темою його об’ємної, багатожанрової літературної творчості була Велика Вітчизняна війна.

«Які б не були високі наші поривання, війна все рівно залишалася для нас людською трагедією від свого першого і до останнього дня…»
                                                                                                         (К.Симонов)

Ведуча вечора – Сербіна Тамара Михайлівна, поетеса, член літературного об’єднання «Оболонські зустрічі» зачитала власні вірші про війну та уривок з поеми К.Симонова «Живые и мертвые ». Ознайомив присутніх з біографією та творчим шляхом письменника Шантир Валерій Георгійович – полковник, учасник бойових дій ВВв, ветеран Збройних Сил.

Бойове хрещення К.Симонов отримав у 1939р. на Халхін-Голі під час війни з японцями. А коли почалась Велика Вітчизняна війна він був ще молодий. За чотири важких роки війни, де тільки не довелось бувати фронтовому кореспонденту «Красной звезды». Про себе письменник говорив: «Я не був солдатом, був тільки кореспондентом… Це не самий важкий хліб на війні». Він дуже добре знав війну, бачив те і помічав, повз чого інші проходили. Війна – це горе, сльози. А насамперед це смерть. Не взагалі смерть, а смерть конкретної людини.
Кожен бажаючий із присутніх мав можливість зачитати свій улюблений вірш із творчої спадщини К.Симонова, власні вірші воєнної тематики та про важку долю жінок і матерів-солдаток, які долали труднощі війни.

Зоя Софонова виконала пісні воєнних років.

70 років ми жили без війни. Але на незалежність та цілісність нашої України посягнув кремлівський агресор.

Про захисників, героїв України, сьогоднішньої тотальної війни ми почули з віршів Любові Володимирівни Довженко – нашої Оболонської Лесі Українки. ЇЇ вірші пронизані болем за Україну, за її майбутнє.

Але як і колись бійці чекають листа, звісточки з дому. Перемога дається нелегко, шлях до неї важкий. Він проходитиме через труднощі, біль, через розпач і віру – віру в те, що вдома чекають мати, дружина, наречена.

Жди меня, и я вернусь.
Только очень жди,
Жди, когда наводят грусть
Желтые дожди.
Жди, когда снега метут,
Жди когда жара,
Жди когда других не ждут,
Позабыв вчера.

На вечір завітали наші друзі бібліотеки, артисти ансамблю «СВ» - Лариса Тихоненко і Дмитро Злачевський.

Своїм виступом вони підняли настрій слухачам. Під чарівну музику акордеону всі танцювали.

Це було по-справжньому чудово!

Емоції переповнювали.

Зустріч продовжили в дружньому колі за круглим столом: пили чай, каву з печивом, цукерками обговорюючи плани про подальші зустрічі.

 

Всі події

 

 
© 2006- ЦБС Оболонського району м.Київ

 

return_links(); ?>