Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту

Публічна бібліотека
ім. Панаса Мирного

Калейдоскоп подій

Головна сторінка
ЦБС
Головна сторінка
Сторінка завідуючої

Наші координати

Як записатись

Правила користування

Бібліотека передплатила

Наша бібліотека (фотогалерея)

Калейдоскоп подій

Про Панаса Мирного

Твори Панаса Мирного
Про Оболонь
Пошта
 

Пошук по сайту

 

Виставка-репортаж «Син зачарованої Десни»
до 120-річчя з дня народження О.П.Довженка

5 вересня ПБ ім. Панаса Мирного та пункт видачі книг Пуща-Водиця у школі №104 для учнів 9 класу провели виставку-репортаж присвячену 120-й річниці з дня народження українського сценариста, кінорежисера, художника і письменника – Олександра Петровича Довженка.

Олександр Довженко народився у селі Сосниця Чернігівської губернії 11 вересня 1894 року в багатодітній родині. Рід Довженків був давній і славний. За переказами, предки Довженків були козаками.

Дивовижний світ оточував мрійливого хлопчика з перших кроків, і дитячі спостереження й враження міцно закарбуються в серці майбутнього художника й живитимуть його творчість протягом усього життя.

В автобіографії митець напише: «В моєму дитинстві було вирішальним для характеру моєї творчості – це любов до природи».

Після закінчення школи в 1911р. вступив до Глухівського учительського інституту. Вчителював у Житомирі, Києві, навчався у Комерційному інституті. З 1918р. по 1922р. служив у армії, був секретарем Київського відділу народної освіти, комісаром Українського театру ім. Т.Шевченка. З осені 1921р. О. Довженко на дипломатичній роботі у Варшаві, потім у Берліні. З липня 1923 р. Довженко працює художником-ілюстратором у Харкові. З 1926р. працює на Одеській кінофабриці. Незабаром вийшли його перші фільми – спочатку короткометражні, а потім повнометражні.

«Я відчув інстинктом і збагнув розумом, що кіно і є той могутній засіб, через який я зможу в достатній мірі виявити себе як художник».

Започаткувавши новий напрям у кіномистецтві, він увів нові прийоми вираження думки на екрані.

Життєва й мистецька доля видатного майстра склалася нерівно, часом тяжко, але й у часи моральних та фізичних скрут він ніколи не втрачав ні мужності, ні віри в справу, якій служив, ні здатності до самовідданої, подвижницької праці.

«…Сила страждання вимірюється не так гнітом зовнішніх обставин, як глибиною потрясіння», - узагальнить Олександр Довженко у віці зрілому, переобтяжений болями і наругою над його творчою долею.

У 1942-1943 р.р. працював військовим кореспондентом. Написав багато оповідань, кіноповість «Україна в огні», «Повість полум’яних літ». У 1946 році Довженко розпочав роботу над кіноповістю «Мічурін».

Довженко був людиною, спілкування з якою підносило й надихало кожного, хто з ним зустрічався, людиною небуденних духовних масштабів. Він роздавав себе всім, хто його слухав.

У 1952 р. Олександр Петрович виїжджає на береги Дніпра і стає літописцем будівництва Каховського гідровузла. Протягом 1954-1955 років написав повість «Зачарована Десна».

Під час роботи над кінострічкою «Поема про море» 25 листопада 1956 року в Москві Довженко раптово помер.

Життя і творчість Олександра Довженка жертовні і героїчні. Він дарував смертним тепло і надію, просочуючись крізь пітьму соціального зла, політичного цинізму, байдужості, заздрощів, ненависті. Довженко – не минувшина, він сучасний як ніколи, бо спадщина його не вичерпна.

 

Всі події

 

 
© 2006- ЦБС Оболонського району м.Київ

 

return_links(); ?>