Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту

Публічна бібліотека
ім. Панаса Мирного

Калейдоскоп подій

Головна сторінка
ЦБС
Головна сторінка
Сторінка завідуючої

Наші координати

Як записатись

Правила користування

Бібліотека передплатила

Наша бібліотека (фотогалерея)

Калейдоскоп подій

Про Панаса Мирного

Твори Панаса Мирного
Про Оболонь
Пошта
 

Пошук по сайту

 

Виставка-екскурс до дня Конституції « Тернистий шлях Конституції України»

«Коли держава правується у згоді з розумом, ганебні будність і злидні». (Конфуцій)


Як відано, добрий меч кують не один день, елітне вино витримують багато років. Процес створення Конституції України також був довгим та тернистим. У 1710 році гетьман Війська Запорозького – Пилип Орлик прийняв першу українську Конституцію « Пакти і Конституція прав і вольностей Війська Запорозького». Головна її ідея – повна незалежність України від Польщі та Росії, причому кордони з Польшею визначалися по річці Случ, як за Богдана Хмельницького. Крім території української держави, документ визначав права усіх верств населення України. Конституцію України одразу визнали уряди Швеції і Туреччини. Вона й сьогодні вражає своєю актуальністю і високим правовим рівнем.
У червні 2011 року в місті Києві на перетині вулиць Липської та Пилипа Орлика був відкритий пам’ятник авторові першої української Конституції – Пилипу Орлику. Ім’я Пилипа Орлика відоме у світі не лише як державного правителя, а ще як великого політичного мислителя, правника, патріота.

29 квітня 1918 року була прийнята Конституція Української Народної Республіки. А 10 березня 1919 року утвердили Конституцію Радянської України. Але після утворення 30 травня 1922 року СРСР, складовою частиною якого стала Україна, вони втратили свою чинність.

Розробка проекту Конституції України велася протягом п’яти років. Але текст її, поданий на обговорення у Верховну раду, викликав багато суперечок. Щоб урахувати всі поправки й доповнення, була утворена спеціальна погоджувальна комісія.

27 червня 1996 року проект нарешті було внесено на розгляд Верховної ради. Це засідання ввійшло в історію як довга «конституційна ніч». Лише вранці 28 червня 1996 року текст конституції в цілому набрав потрібну кількість голосів. Цей день було проголошено в Україні державним святом.

Конституція – Основний Закон держави, вона має найвищу юридичну силу. Вперше в історії України в її Основному Законі були сформовані положення, що визначають діяльність Конституційного Суду держави та конституційного права.

 

Всі події

 

 
© 2006- ЦБС Оболонського району м.Київ

 

return_links(); ?>