Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту

Публічна бібліотека
ім. Панаса Мирного

Калейдоскоп подій

Головна сторінка
ЦБС
Головна сторінка
Сторінка завідуючої

Наші координати

Як записатись

Правила користування

Бібліотека передплатила

Наша бібліотека (фотогалерея)

Калейдоскоп подій

Про Панаса Мирного

Твори Панаса Мирного
Про Оболонь
Пошта
 

Пошук по сайту

 

«Панас Мирний – син землі української»
(до 165-ї річниці з дня народження Панаса Яковича Рудченка). Літературний вечір.

В українському літературному процесі кінця XIX - початку ХХ ст. Панас Мирний посідає одне з чільних місць як видатний письменник-реаліст, автор першого психологічного роману.

В нашій бібліотеці був проведений мультимедійний літературний вечір-презентація, присвячений біографії та творчій спадщині Панаса Мирного.

Його твори міцно утвердили якісно нові епічні жанри, засвідчили поглиблення художнього змалювання дійсності, піднесли українську прозу до тих досягнень, які ознаменували розвиток реалізму в Європейських літературах ХІХ століття.

Літературний доробок Панаса Мирного також містить віршовані, драматичні твори та переклади. На формування світогляду та пробудження літературних інтересів початківця особливо вплинула антикріпосницька поезія Т.Г.Шевченка. Вона кликала молодого письменника у світ широких і глибших роздумів, вчила пройматися думками, помислами і прагненнями «братів незрячих, гречкосіїв», дивитись на життя очима народу. Це стало вже помітним у перших його поетичних спробах:

 

І знову лютая змія

Впилась у серце України,

І знову панство в їй шниря,

І знов усюди плаче люд

В розвалених, убогих хатах…
Вершиною творчості Панаса Мирного, як майстра психологічної прози стали романи «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» та «Повія». Зображення життя і праці, мрій і сподівань селян – улюблена тема Мирного-прозаїка.

Псевдонім, який вибрав собі письменник, говорить сам за себе. Панас Мирний, як людина виключної скромності, вважав що треба дбати не за популярність своєї особи, а за працю на користь народові.

«Мирним себе нарік він, і така була його дійсна натура – надзвичайно лагідна, скромна, така добра…» - так писав Григорій Коваленко, друг Панаса Яковича.
Доповненням до мультимедійної презентації, яку представила завідуюча бібліотеки, був виступ літературного об’єднання «Оболонські зустрічі»

Любов Володимирівна Довженко зачитала про широкий та вільний розмах думки письменника, про його художнє новаторство в літературі.

Свої вірші, присвячені українським письменникам зачитали Т.Сербіна, Б.Петецький та Т.Брезицька
Вдячність та найкращі побажання бібліотеці виразив наш давній користувач Малюх Анатолій Йосипович.
Особливу подяку приносимо за надану літературу ЦМ ПБ ім. Лесі Українки
Вечір пройшов у дружній атмосфері

 

Всі події

 

 
© 2006- ЦБС Оболонського району м.Київ

 

return_links(); ?>