Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту

Публічна бібліотека
ім. Панаса Мирного

Калейдоскоп подій

Головна сторінка
ЦБС
Головна сторінка
Сторінка завідуючої

Наші координати

Як записатись

Правила користування

Бібліотека передплатила

Наша бібліотека (фотогалерея)

Калейдоскоп подій

Про Панаса Мирного

Твори Панаса Мирного
Про Оболонь
Пошта
 

Пошук по сайту

 

Презентація проекту
“Україна: історія великого народу”

26 березня 2012 року в Публічній бібліотеці ім. Панаса Мирного згідно з програмою ділового партнерства між видавництвом ТОВ «Кріон», що розташувалося на Оболоні, та ЦБС Оболонського району відбулася презентація унікального проекту "Україна: історія великого народу".

Окрім активних користувачів бібліотеки, щирих поціновувачів рідної історії, на засіданні були присутні: заступник Голови Оболонської районної у м. Києві державної адміністрації (Оболонської РДА) Совенко Петро Олександрович, начальник відділу з питань туризму та охорони культурної спадщини управління культури туризму та охорони культурної спадщини Оболонської РДА Людвиченко Олександра Михайлівна, директор ЦБС Оболонського району м. Києва Людвік Наталія Вільямівна.

Презентацію розпочав один із засновників проекту: Володимир Олександрович Зубанов, Народний депутат України , Президент благодійного фонду «Схід-Захід: разом».

 

У своєму виступі він, зокрема, зазначив, що цей проект було започатковано в 2007 році Інститутом стратегічної політики (керівник Інституту доктор філософських наук, член-кореспондент АПН України А.В.Толстоухов) та Благодійним Фондом «Схід-Захід: разом» з метою популяризації вивчення історії України, формування національної самосвідомості українців та виховання їхніх патріотичних почуттів. Для досягнення цієї мети проект має декілька напрям к ів: книжковий, художній, музичний, проведення конференцій, круглих столів тощо. В рамках проекту видавництво ТОВ «Кріон», яке тісно співпрацює з вченими Інститутів археології та історії Національної Академії Наук України, видає 10 серій книжок. Нині в творчому доробку видавництва вже понад сімдесят обсягових, гарно ілюстрованих енциклопедичних та науково-популярних видань, що користуються незмінним успіхом у читачів як в Україні, так і за її межами. Ці книги представляють українців як цілісну націю в різноманітності її історичного становлення, популяризують історію нашої Батьківщини. Вони здобули громадське визнання та нагороди багатьох українських та міжнародних книжкових виставок, відзначені дипломами національних конкурсів. У рамках даного проекту було т акож створено ряд картин учасник ами художньої студії Українського батального мистецтва та здійснено постановку балету Є. Станковича «Володар Борисфену», присвяченого часам заснування міста Києва.

Проект постійно підтримує зв`язки з українськими діаспорами Канади, США, Франції та Росії. Посольствам цих країн були подаровані комплекти книжок та отримані позитивні відгуки від вдячних читачів, які пам`ятають і люблять свою Батьківщину.

Завершуючи свою ґрунтовну розповідь про багаторічний шлях реалізації цього проекту, В.О.Зубанов наголосив, що даний проект продовжує свій динамічний розвиток, у творчих планах його авторів ще чимало цікавих задумів, які стосуються не лише давньої історії України, але й багатьох вікопомних подій недавнього минулого та сучасності.

Запам’ятався присутнім і глибокий філософський висновок доповідача: заглиблюючись в історію нашої Батьківщини чимдалі стає зрозумілішим, що Україні, аби об`єднатися та визначити нарешті свою національну ідею, потрібно насамперед пізнати історію власного народу, навчитися любити й шанувати її, а відтак вже планомірно вибудовувати міцну економічну й духовну споруду нашої державності.
Презентаційний виступ В.О.Зубанова викликав у присутніх на цьому засіданні неабиякий інтерес, про що свідчила велика кількість запитань, які надійшли на адресу Володимира Олександровича. Цікавились усім: як у виданнях проекту висвітлюються події репресій та голодомору 30-х років, чи відома йому історична концепція Юрія Канигіна і як він до неї ставиться, чи Степан Бандера національний герой для всієї України. Дискусія навколо цих та інших питань була довготривалою і плідною.

Із заключним словом виступив Совенко Петро Олександрович , який висловив щире захоплення досягненнями проекту «Україна: історія великого народу». Він також підкреслив, що уже нині книжки видавництва «Кріон» успішно використовуються вчителями в середніх школах, педагогами і студентами у вищих навчальних закладах під час вивчення історії рідного краю. Петро Олександрович подякував керівництву й авторам проекту за їхню благородну місію – пропаганду історичних знань, побажав творчих успіхів і висловив надію на подальшу плідну і взаємовигідну співпрацю з бібліотеками району.

До цих слів Петра Олександровича приєдналась і Наталя Вільямівна Людвік, яка висловила впевненість у тому, що такі просвітницькі зустрічі триватимуть доти, доки розвиватиметься і сам проект видавництва «Кріон». Також подякувала видавцям за цікаву зустріч, а особливо за подарований бібліотеці ім.Панаса Мирного гарний комплект кріонівських книг історичної тематики.

Всі події

 

 

 

return_links(); ?>