Запрошуємо Вас здійснити невеличку прогулянку по проспекту Героїв Сталінграда, що знаходиться на Оболоні і пролягає від Московського проспекту до вулиці Північної.

Проспект на карті Києва з’явився у 1973 році, спочатку під назвою Набережна Славутича, оскільки у початковій частині проходить поблизу берега Дніпра, але у 1982 році його назва була змінена на честь 40-річчя героїчної Сталінградської битви у Великій Вітчизняній війні 1941-45 років, про що свідчить меморіальна дошка на домі № 3.
Протяжність проспекту – 5 км.

І так почнемо спочатку.

За нами спиною Московський міст, з його постійними автомобільними пробками, а перед нами красень проспект. Оновлений за останні роки він по справжньому став перлиною Оболоні. Замість пустирів біля Дніпра виросли сучасні житлові доми, освітні і культурні заклади, парки і сквери з їх неповторними квітковими композиціями, спортивні споруди, різні установи та організації.

Праворуч від нас за домами, що нагадують два величезних вітрила, на березі Дніпра знаходиться дивовижний сад каменів. Названий сад так, тому що там установлені 24 кам’яні колони, каменем також вимощені усі доріжки.
Камені привезені до Києва з різних областей України. Прикрашає цей сад великий гранітний фонтан, діаметр якого 11 метрів. В центрі фонтану – фігури трьох жінок під парасолькою. Ще однією прикрасою саду є русалка, яка сидить на камені.

Прикрашає цей сад великий гранітний фонтан, діаметр якого 11 метрів. В центрі фонтану – фігури трьох жінок під парасолькою. Ще однією прикрасою саду є русалка, яка сидить на камені.

Далі ми бачимо коледж Академії водного транспорту, де отримують освіту майбутні фахівці водних магістралей України.

Впритул до проспекту Героїв Сталінграда прилягає невеличка вулиця Прирічна, яка простягається вздовж заливу Дніпра. Відзнакою цієї вулиці є Покровський храм, будівництво якого почалось в 1993 році. Перша літургія була відслужена якраз на Покров (14 жовтня 1993 року). В 1995 році храм був освячений архієрейським чином.

Ось і закінчилась наша мандрівка. Сподіваємось, що Вам сподобалось і Ви відкрили для себе щось нове і цікаве.

А краще познайомитись з історією Оболоні та проспекту Героїв Сталінграду вам допоможе наступна література:
  • Історія Києва: в 3 т.: [Текст]: т. 3: Київ соціалістичний / Редкол. Супруненко М. І. (голова) та інші. – К.: Наукова думка, 1987. – 454 с.
  • Киев: Энциклопедический справочник: [Текст] / Под ред. А. В. Кудрицкого. – К.: Гл. ред. УСЭ, 1986. – 768 с.: ил.
  • Оболонь ветеранская – 20 лет (1987-2007): [Текст] – К.: «Азимут-Украина», 2007. – 247 с.
  • Рибаков М. О. Невідомі та маловідомі сторінки історії Києва / Худож. С. П. Савицький. – К.: Кий, 1997. – 374 с.: іл.
  • Київ. Парки, площі, вулиці: фотоальбоми / Г. Ю. Івакін, М. Б. Кальницький, Ю. В. Павленко, О. Ю. Храмов. – К.: Фенікс, 2006. – 320 с.: фотоіл.

пр. Героїв Сталінграду - будинки:

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, , 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 16а, 16б

Повний список статей