Засвідчення вірності копії документів дуже поширена нотаріальна дія. Засвідчення вірності копії може знадобиться у різних сферах: для вступу у вищі навчальні заклади, для підтвердження трудового стажу та багато іншого.

Для того, щоб засвідчити копію громадянину, який звертається до нотаріуса, потрібно мати з собою документ, що підтверджує його особу.

При цьому для засвідчення копії може звернутися як власник документа, так і інша особа.

Для засвідчення вірності копії з документа потрібно дотриматись певних умов:

  • Нотаріуси засвідчують вірність копій документів, виданих юридичними особами за умови, що ці документи не суперечать закону, мають юридичне значення і засвідчення вірності їх копій не заборонено законом;
  • засвідчення копій офіційних документів, які видаються органами реєстрації актів цивільного стану і надалі використовуватимуться за кордоном, нотаріусами здійснюється лише після попередньої легалізації (консульської легалізації чи проставлення апостиля) оригіналів цих документів;
  • вірність копії документа, виданого фізичною особою, засвідчується у тих випадках, коли справжність підпису фізичної особи на оригіналі цього документа засвідчена нотаріусом або посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування або за місцем роботи, навчання, проживання чи лікування фізичної особи.

В законодавстві також є умови,за яких неможливо засвідчити вірність копії, а саме, не допускається засвідчення вірності копії документа, на підставі якого відповідні установи видають оригінал документа (довідки про народження дитини, довідки про смерть тощо).

  

Державний нотаріус
Сьомої київської
державної нотаріальної контори                                       Шапченко О.А.


Список статей