В Україні  постановою Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р.  № 691 затверджено Порядок надання комплексної послуги «е- малятко» - це пакет сервісів для батьків немовлят!

Цей Порядок визначає процедуру надання комплексної послуги  «е -малятко»,що  забезпечить створення сприятливих умов для належної реалізації прав дитини. Пакет сервісів під назвою «Електронне малятко» надасть можливість батькам під час реєстрації народження дитини отримати комплекс необхідних послуг, подавши лише одну заявку в електронному вигляді, не виходячи з дому.

Пакет сервісів «Електронне малятко» включатиме:

− реєстрацію місця проживання малюка;

− призначення допомоги при народженні дитини;

− реєстрацію новонародженого в електронній системі охорони здоров’я;

− реєстрацію дитини у реєстрі платників податків;

− видачу посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї.

Що треба буде робити батькам?

Через особистий електронний кабінет ідентифікувати свою особу електронним ключем і подати заявку, в якій вказати ім’я дитини і ті послуги, які треба отримати.

Після відправлення заявки та опрацювання її в державних органах батьки отримають необхідну послугу без потреби відвідування кабінетів в різних установах.

Передбачається, що таку заяву в електронному вигляді батьки новонародженої дитини зможуть подати як в органи державної реєстрації актів цивільного стану, так і в заклади охорони здоров’я, та через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАПи), які планують долучити до цього проекту.

  

Дніпровський районний у місті Києві
відділ державної реєстрації
актів цивільного стану
Головного територіального управління юстиції у місті Києві
Спеціаліст відділу                                                                               Ілона ТАРАСЮК