З метою створення сприятливих умов, спрямованих на спрощення доступу громадян до адміністративних послуг щодо державної реєстрації народження дитини відповідно до наказу Міністерства юстиції України № 1593/5 від 26.08.2015, працівники Шевченківського районного у місті Києві відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у місті Києві приймають документи необхідні для проведення державної реєстрації народження дитини та видачі свідоцтв про народження дітей безпосередньо у пологовому відділенні.

З цього питання працівниками відділу державної реєстрації актів цивільного стану здійснюється прийом громадян безпосередньо у закладі охорони здоров’я, де приймаються пологи.

Суть послуги полягає у можливості отримання свідоцтва про народження дитини, ще до виписки з пологового будинку. Це є можливим завдяки роботі у пологовому будинку співробітника відділу державної реєстрації актів цивільного стану у режимі фронт-офісу, який здійснює прийом документів та видачу свідоцтв. Вказана послуга спростить взаємодію батьків з державними структурами та значно заощадить час, та є безкоштовною.

Для того щоб скористатися послугою до пологового будинку слід взяти з собою: паспорт батька та матері, свідоцтво про шлюб. У випадку якщо батьки на різних прізвищах, або не перебувають у шлюбі та державна реєстрація народження дитини буде відбуватися через процедуру визнання батьківства, при державній реєстрації народження дитини, необхідна присутність і самого батька.

Ця послуга дуже популярна, адже батьки мають можливість отримати найперший документ своїх немовлят – свідоцтво про народження, не витрачаючи зайвого часу на відвідування відділу державної реєстрації актів цивільного стану, а постійно залишатися поряд зі своїми малюками.

На сьогоднішній день зареєструвати народження дитини можна, як у Шевченківському районному у місті Києві відділі державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у місті Києві, так і безпосередньо у Державній установі «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології Національної академії медичних наук України».

  

Заступник начальника
Шевченківського районного у місті Києві
відділу державної реєстрації актів цивільного стану
Головного територіального управління юстиції у місті Києві

Упорядник: Годзевич Наталія Юріївна