6 лютого 2024 року у світі відзначається Міжнародний День безпечного Інтернету (Safer Internet Day).
Міжнародний День безпечного Інтернету запровадили у 2004 році мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій. Традиційно він проводиться у другий вівторок лютого.
 
Головним завданням міжнародного Дня безпечного інтернету було і залишається підвищення навичок мережної безпеки серед дітей та підлітків.
Але в наш час до неї приєдналися й «більш специфічні» завдання — навчання базовим правам людини, способам боротьби з «мовою ненависті», правилам мережевого етикету та дистанційного спілкування. Тобто — створення сприятливого цифрового середовища.
 
Цього дня традиційно проводяться різноманітні лекції, семінари, курси, відкриті уроки та інші тематичні заходи, присвячені безпеці у мережі. У тому числі дистанційні. Щороку в Україні приєднується все більше учасників.
В основному вони орієнтовані на дітей та молодь, як на найвразливіші категорії користувачів. Однак щось подібне проводиться і серед старшого покоління, у якого також спостерігаються величезні проблеми з безпекою в Інтернеті.
 
Протягом року заняття та консультації з цифрової безпеки (як онлайн, так і офлайн) постійно проводяться в цифровому хабі бібліотеки «Обрій».
Пропонуємо і вам долучитись з нами до відзначення цього дня та перевірити себе за допомогою запропонованих онлайн-вікторин. Покликання на них ви знайдете нижче:
 Для дітей:
 Для дорослих:
 Покращити та вдосконалити свої навички безпечного інтернету та захисту від інтернет-шахрайства можна за матеріалами, представленими тут:


5267
СьогодніСьогодні45
ВчораВчора85
За_НеділюЗа_Неділю196
За_МісяцьЗа_Місяць1229
ВсьогоВсього5267