8 січня 2024 року виповнюється 145 років від дня народження видатного українського письменника, педагога, журналіста Степана Васильченка.
А чи знаєте ви, що...
-Степан Васильович Васильченко (Панасенко) народився в містечку Ічня на Чернігівщині в бідній сім’ї ремісника, безземельного селянина-шевця.
-Після школи Степан обрав для себе професію вчителя і вступив до Коростишівської учительської семінарії. Під час навчання там він почав писати свої перші твори.
-Основною темою творчості для Васильченка як для письменника став опис життя простих вчителів. Збірка щоденників автора під загальною назвою «Записки вчителя» згодом стала основою для великого списку новел та повістей.
-В 1904 році було надруковано його перше оповідання «Не устоял (Из жизни народного учителя)» в «Киевской газете».
-На особливу увагу заслуговує задум Васильченка створити велику біографічну повість про Тараса Шевченка. З п'яти запланованих частин він встиг завершити тільки першу — «В бур'янах».
-Серед творчого доробку письменника: цикл новел і оповідань, психологічні етюди, драматичні твори (переважно одноактні п’єси), кіносценарії за фольклорними мотивами, фейлетони, цикл новелет.
-У 1979 році згідно рішення ЮНЕСКО було відзначено 100-річний ювілей Степана Васильовича Васильченка.
-У Києві є вулиця, названа на честь Степана Васильченка. Його ім’ям названа також бібліотека в Шевченківському районі міста.


5267
СьогодніСьогодні45
ВчораВчора85
За_НеділюЗа_Неділю196
За_МісяцьЗа_Місяць1229
ВсьогоВсього5267