3 квітня 2023 року 3 квітня виповнюється 105 років від дня народження відомого українського письменника Олеся Гончара.
А чи відомо вам, що….
🌿Майбутній письменник виріс в селі Суха на Полтавщині в дідуся та бабусі, які його виростили. Зараз їхня хатина – це Літературно-меморіальний музей-садиба Олеся Гончара.
🌿Маленький Сашко дуже любив свою бабусю Прісю, її історії та оповідки підживлювали дитячу фантазію. “…Без неї, певно, я не став би письменником… її вплив на мій розвиток був величезний...”, – писав про бабусю Гончар.
🌿До школі його привели як Сашка Гончара. Та оскільки в класі вже був один Сашко, вчителька мови запропонувала називати хлопчика Олесем.
🌿До Дніпропетровського державного університету Олесь ходив на навчання пішки 12 кілометрів. Взимку переходив Дніпро по льоду, а влітку плив на човнику, який називав “дубком".
🌿Однокурсники називали його останнім романтиком епохи. На першому місці в нього була людяність, всесвітня любов. Він усе життя вірив у людей і в те, що переможе правда.
🌿Над “Прапороносцями” Олесь Гончар працював три роки, а далі за майже 30 років створив 8 романів.
🌿Письменник став першим лауреатом республіканської премії ім. Шевченка у 1962 році.
🌿Роман "Собор" - один із найвідоміших та найвизначніших його творів, був вперше надрукований у часописі «Вітчизна» у 1968 році, а потім через гостру критику не видавався майже 20 років. Літературні критики часто описують твір як «роман-застереження».
🌿В 1987 році Олесь Гончар став одним із засновників Українського фонду культури. В 2005 році йому (посмертно) присвоїли звання Героя України.
🌿Його твори перекладали 67 мовами, а Біографічний центр у Кембриджі (Велика Британія) визнав Гончара "Всесвітнім інтелектуалом 1992–1993 років".
🌿Засновані 3 літературні премії та чотири державні академічні стипендії імені Олеся Гончара.
🌿Роман "Собор" ввійшов до списку «1001 книга, які ти повинен прочитати, перш ніж померти».
 
Для даної публікації були використані матеріали за посиланнями:


5350
СьогодніСьогодні74
ВчораВчора54
За_НеділюЗа_Неділю279
За_МісяцьЗа_Місяць1312
ВсьогоВсього5350