Володимира Рутківського називають письменником, який робив читачів щасливими. Особливо дітей. Саме тому його роман "Сторожова застава" та тетралогія "Джури" про пригоди козаків - одні з найулюбленіших книжок для дітей в Україні.

Цілі покоління українських дітлахів виростали на його пригодницьких творах.
Серед останніх його нагород - премія Книга року ВВС за двотомний роман "Сині води" та премія Тараса Шевченка за тетралогію про джур: "Джури козака Швайки", "Джури-характерники", "Джури і підводний човен", "Джури і Кудлатик".
*************************
«Своїми історіями він ростив покоління гордих і вільних: …над його книгами не плачеться, після них хочеться жити, любити й пишатися тим, хто ти є.»
Ольга Герасим'юк, телеведуча, ексчленкиня журі Книга Року ВВС.
*************************
«В. Рутківський є одним із найкращих сучасних прозаїків, він пише захопливо і майстерно. Успіх його трилогії «Джури козака Швайки», а тепер і «Синіх Вод» засвідчили, що в нашій літературі є потужний автор, який своїми творами може зацікавити дитину до читання. Його твори формують свідомість наших дітей. Вони надзвичайно цікаві, живі, справжні і талановито написані».
Леся Воронина
*************************
«Для мене роман Володимира Рутківського "Сині води" став одним із найбільш знакових переможців Книги Року ВВС (2011).
Захопливий і добротний історичний роман про визвольну битву на Синіх Водах, де князю Боброку допомагало троє підлітків, став першою й останньою Книгою року, написаною для дітей.
Рутківський показав, що дитяча і підліткова книга в новій українській літературі не поступається "дорослій".»
Світлана Пиркало, письменниця, засновниця та член журі Книга Року ВВС.
*************************
«Володимир Рутківський відомий дітям та підліткам перш за все як автор "Сторожової застави та серії книг "Джури". Це письменник, яких докладав усіх зусиль, щоб діти хотіли читати…»
Ірина Борисюк, доцентка кафедри літературознавства Національного університету "Києво-Могилянська академія".
*************************
У 2017 році у прокат вийшла яскрава українська пригодницька стрічка "Сторожова застава", це екранізація одного з найвідоміших пригодницьких романів Рутківського.
(за матеріалами BBC News. Україна)
*************************
Нагадуємо, що в нашій бібліотеці є в наявності всі ці твори, чекаємо на вас!

 


5276
СьогодніСьогодні54
ВчораВчора85
За_НеділюЗа_Неділю205
За_МісяцьЗа_Місяць1238
ВсьогоВсього5276