У 2022 році відзначається 140-річчя від дня народження Івана Огієнка – українського науковця, політичного, громадського і церковного діяча.

Іван Іванович Огієнко народився у містечку Брусилові Радомишльського повіту Київської губернії 14 січня 1882 року.
 
А чи знаєте ви, що…
-- Іван Огієнко прожив 90 років, і кожен день з його довгого життя «був днем бджоли, що від світання до смеркання носить по краплині мед до свого вулика».
-- Загалом Огієнко створив понад 1000 праць із різних галузей знань. Серед них енциклопедичні «Історія української культури», «Українська церква», «Історія української літературної мови», «Дохристиянські вірування українського народу.
-- Іван Огієнко прищеплював своїм колегам — вчителям і викладачам гасло: «Для одного народу — одна літературна мова!». Опублікував безліч словників, методичок і посібників: «Вчімося рідної мови», «Порадник студентам, вчителям і всім тим, хто бажає навчатись української мови».
-- Згідно з заповітом Івана Огієнка, його надбання мають обов’язково передати на Батьківщину за двох умов: коли Україна буде вільною і коли буде вільною її церква. Канадська сторона вважає, що умови для цього ще не настали.
-- Сто величезних коробок з архівом митрополита Іларіона (Івана Огієнка) зберігаються за кордоном — у канадському Вінніпезі. В архіві — рукописи, листування, документи про українську еміграцію.
-- У 1995 році заснована премія імені Івана Огієнка. Щорічне урочисте вручення премій новим лауреатам у галузі літератури і мистецтва, науки і освіти, а також громадської, політичної та церковної діяльності відбувається в день пам'яті Івана Огієнка 29 березня — на його батьківщині в Брусилові.
-- Перший у світі пам’ятник І. Огієнку відкрито 1988 року у м.Саскатун (Канада) навпроти пансіонату імені Іларіона.

5274
СьогодніСьогодні52
ВчораВчора85
За_НеділюЗа_Неділю203
За_МісяцьЗа_Місяць1236
ВсьогоВсього5274